كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
معبد طلایی

معبد طلایی

نویسنده: یوکیو میشیما
مترجم: محمد عالیخانی
ناشر: دستان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 357
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

دو نوع شجاعت وجود دارد : یکی شجاعت رو به رو شدن با واقعیات و قضاوت درست درباره آنها و دیگری شجاعت نبرد با آن قضاوت .
- این درست است که ما بر طبق مدل هایی رفتار می کنیم که جامعه از ما انتظار دارد؟
- اگر از همان آغاز به نوع دیگری و غیر از آنچه مردم انتظار دارند رفتار کنید مردم از شما می پذیرند ، البته این همیشه کار آسانی نیست . بعد از مدتی خود به آن روش انس می گیرید و چشم مردم هم بدان عادت می کند و از شما می پذیرند . به هر تقدیر می دانی که مردم فراموشکارند .

یوکیو میشیما نام ادبیِ کیمیتاکه هیرائوکا زاده ۱۴ ژانویه ۱۹۲۵ - درگذشته ۲۵ نوامبر ۱۹۷۰؛ نویسنده، شاعر، نمایشنامه‌نویس، بازیگر و کارگردان نامدار ژاپنی است که سه بار کاندیدای جایزه نوبل ادبیات شد و یکی از بزرگترین نویسندگان سده بیستم ژاپن به‌شمار می‌رود. کارهای پیشروی او مخلوطی از زیبایی‌شناسی‌های امروزین و سنتی است که با شکستن مرزهای فرهنگی، بر جنسیت، مرگ و تغییرات سیاسی تأکید می‌کنند. او همچنین به خاطر خودکشی به روش هاراکیری مشهور است. در کنار نویسندگی و سرودن شعر، او همچنین در چند فیلم سینمایی از جمله در فیلم Afraid to Die (محصول ۱۹۶۰) به ایفای نقش پرداخت.

از آثار مهم او می‌توان به چهارگانه "دریای حاصل‌خیزی" اشاره کرد. که به مسئله تناسخ در چند نسل می‌پردازد. همچنین رمان "معبد طلایی" از دیگر آثار شاخص او به‌شمار می‌رود. رمان کوتاه آوای امواج نوشته میشیما نیز داستانی عاشقانه است که موفق به دریافت جایزه شینچوشا شده‌است.

داستان کتاب معبد طلایی در مورد پسرک زشتی است که پدرش روحانی یک معبد است . پسر لکنت زبان شدیدی دارد و از این موضوع رنج زیادی می برد .روحانی بودن پدرش و این نقص باعث ایجاد عقده هایی در روح و ذهن او می شود . معبد طلایی نیز یکی از معابد بزرگ و ثروتمند کشور است که رئیس آن دوست پدر پسرک است و پسر بعد از مرگ پدرش برای آموزش مذهبی به آنجا می رود . او معبد طلایی را زیباترین جای جهان می داند و سخت کوش است هر چند عقده های او کم کم بروز می کند و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

معبد طلایی

  • ناشر: دستان
  • کد کتاب: 64179 - 102/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: یوکیو میشیما, محمد عالیخانی, داستان های ژاپنی, کتاب معبد طلایی