منو
سبد خرید

معبد سکوت

معبد سکوت
معبد سکوت
درحال حاضر موجود نمی باشد
معبد سکوت
معبد سکوت
معبد سکوت
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 123351 - 106/7
  • وزن: 0.70kg
  • UPC: 55 = 75
0 ریال

معبد سکوت 

نویسنده: برد. تی. اسپالهرینگ
مترجم: فریده مهدوی دامغانی
ناشر: فردوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 672
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

فلسفه بودایی - بودا و بودیسم - پیشگویی ها

« معبد سکوت » اولین بارتوسط یک پلی تکنسین هوشمند به نام ژاک وایس به زبان فرانسه ترجمه شد . لیکن او نام مستعار لویی کامبل استفاده کرد.این کتاب در بین خوانندگان مشتاق به پیشرفت در راه طریقت و در مسیری که علم و مذهب را یکی می سخت از شهرتی بسیار فراوان برخوردار شد.

کتاب شرح سفری تحقیقاتی به هند و تبت است که توسط گروهی متشکل از 11 دانشمند در سال 1894 صورت گرفته بود. آن ها ادعا می کنند که در طول سفر با عالی رتبه ترین اساتید کوه های هیمالیا دیدار کرده و تجربه زندگی جاویدان و مطاله و بررسی زندگی این اشخاص، منجر به کسب بینشی شگفت انگیز در زندگی و دریافت پیام معنوی شد. این رویاروی نزدیک آنها را قادر ساخت که شاهد اصول و رخداد های معنوی ای که به صورت روزانه در زندگی این اساتید وجود دارد باشند که حتی می شود به معجزه از آن ها یاد کرد به طور مثال روی آب راه رفتن ویا ظاهر کردن نان برای افراد گرسنه. این کتاب همواره بین جستجوگران معنوی محبوب بوده همچین برای کسانی که شیفته ی فلسفه ی شرقی هستند از طرفی به خاطر متن قابل فهم و سهل الوصولی که دارد می تواند برای کسانی که از خواندن داستان های خوب لذت می برند نیز جذاب باشد.

به هر حال با وجود اکثر اقداماتی که در هند صروت می گیرد، استادان عالی رتبه بودا این را مشخص کردند که حضرت مسیح تجلی بالاترین درجه از مقام روشنگری است و یا تجسم حالت هوشیاری، چیزی که ما همه در جستجوی آنیم، نور مسیح برای هر فرد و برای هر کودکی که پا در دنیا می نهد. اسپالدینگ بعد از استقبال از این کتاب 5 جلد دیگر در سال های بعد به این کتاب اضافه کرد. اسپلادینگ متخصص ژیوفیزیک بود که در سال 1954 از دنیا رفت. 

ادبیات ماورای طبیعی وعرفانی امروزه چنان شکوفا شده است وچنان « بیداری» همگانی رخ داده است و چنان پویندگی وتحقیقاتی برای رسیدن به « حقیقت » صورت گرفته است تا اطلاعاتی درست و دقیق از آن روزگاران واستادان بزرگ جهان به مردم ارائه شود که من تصمیم گرفتم تجربیات شخصی ام را که از داستان خاوردور به دست آورده ام ، با شما درمیان بگذارم.

در اين كتاب از استاداني سخن گفته شده است كه پيامشان به دو چيز خلاصه مي‌شود. (خود را بشناس، آنگاه همنشين خدا باش) در اين كتاب، فقط از نحوه شناخت خدا، با انواع نمونه‌ها، صحبت شده است و هر چند بسياري افكار و انديشه‌هاي جديد و نو به خواننده‌ها عرضه مي‌كند،‌ ليكن در نهايت به اين نتيجه مي‌رسيم كه اين اشخاص نيز فقط قصد رسيدن سريعتر به قلمرو الهي را دارند و بس. اين جا معبد سكوت است، جايگاه قدرت. زيرا سكوت با قدرت مترادف است. هنگاميكه ما در ذهنمان به مكان سكوت مي رسيم، به جايگاه قدرت رسيده ايم.

در آنجا هيچ چيز نيست مگر وحدت. «سكوت اختيار كنيد و بدانيد من پروردگارتان هستم». هنگامي كه نيروهايمان را به مركز انرژي واحدي مي آوريم، در سكوت با خداوند ارتباط برقرار مي كنيم. اين ميراث واقعي بشر است. «من و پروردگار يكي بيش نيستيم». بشر الهي هميشه جاودان است. تنها كافي است يك معبد واحد بسازيم آن هم براي خداوند كه درون ماست و آن وقت روح الهي ضمير آگاه ما را پر مي كند و اوهام مربوط به گناه و بدبختي و مرگ ديگر وجود نخواهد داشت. «اين است هدف اصلي سكوت»....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات