منو
سبد خرید

فروغ شهادت یا اسرار مقتل سیدالشهدا (ع)

فروغ شهادت یا اسرار مقتل سیدالشهدا (ع)
درحال حاضر موجود نمی باشد
فروغ شهادت یا اسرار مقتل سیدالشهدا (ع)
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 84699 - 100/5
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 35
0 ریال

فروغ شهادت یا اسرار مقتل سیدالشهدا (ع)

نویسنده:  علی سعادت پرور
ناشر: احیا کتاب
زبان کتاب:  فارسی
تعداد صفحه: 501
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1392 ~ 1383 - دوره چاپ: 6 ~ 1 


مروری بر کتاب 

مطالب این کتاب با استناد به احادیث وارده به تحلیل قیام تاریخی بی ‏نظیر آن حضرت بیانگر آن است که حرکت سید الشهداء (ع) از آغاز تا انجام و ادامه آن با پیام رسانی اهل بیت (ع) و در درجه اول یک حرکت معنوی- توحیدی است. بنابراین، احیای آن با گریه، عزادارای، زیارت و... باید متناسب با هدف والای بنیان‏گذار این نهضت باشد. از این رو، کتاب «فروغ شهادت» به تبیین نکات ناب توحیدی سخنان امام حسین (ع) در طول این نهضت نورانی از «مدینه» تا «مکه» و از «مکه» تا «کربلا» پرداخته است.

از این گذشته، اشاره به نکات اخلاقی - عرفانی کلمات اهل بیت (ع) و اصحاب آن حضرت در طول مسیر حرکت و به ویژه بعد از شهادت سیدالشهداء (ع) از «کربلا» تا «کوفه» و از «کوفه» تا «شام» و نیز تبیین نکات برخی از روایات پرمحتوا و توحیدی مربوط به احیای نهضت حسینی؛ و بالاخره تبیین فرازهای کلیدی برخی از زیارات آن حضرت، مطالبی است که طی فصول متعدد این کتاب بدان پرداخته شده و همه و همه در راستای اثبات این نکته است که به قیام امام حسین (ع) باید به عنوان یک حرکت توحیدی نگریست و محوری‏ترین درسی که از این نهضت باید بیاموزیم، درس توحید و مراقبه حضرت حق در همه عرصه‏ های زندگی است.

نویسنده در بیان هدف از تألیف این کتاب می‏نویسد: «درباره سیّدالشهدا و وقایع عاشورای حسینی کتب و رساله ‏ها و مقاتل فراوانی نوشته شده است و هریک از زاویه ‏ای خاصّ به غواصی در دریای ژرف معارف امامت و ولایت و نهضت عظیم حسینی پرداخته ‏اند، ولی در آنچه آنها به روشنگری ریشه‏ های تاریخی و علل اجتماعی نهضت حسینی و ذکر وقایع آن دوران اختصاص داده ‏اند کم‏تر به اسرار معنوی مقتل سیدالشهدا و رموز عرفانی این حرکت عظیم و تاریخ‏ساز عالم بشری توجه شده است. غرض ما از تدوین این رساله بررسی پاره‏ای از اسرار مقتل سیدالشهدا، خصوصا دقت در کلمات آن‏ حضرت در طول حرکت و پاره‏ای از زیارت‏ های وارده درباره ایشان است».

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات