منو
سبد خرید

معاد

معاد
-21 %

معاد

نویسنده: محسن قرائتی
ناشر: دفتر انتشارات اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 456
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ:

مروری بر کتاب

به لطف خداوند کتاب هاى توحید، عدل، نبوّت و امامت در سالهاى قبل در تیراژ فراوانى به چاپ رسید و توجّهى که نسل نو در سایه جمهورى اسلامى به مطالعه کتاب هاى معارف اسلامى پیدا کرده است، مرا بر آن داشت که کتاب معاد را هم بنویسم.

براى این منظور یک دوره تمام قرآن و روایاتى را که درباره معاد بود مطالعه کردم و یادداشت هایى برداشتم و پس از تدریس در برنامه درسهایى از قرآن سیماى جمهورى اسلامى، با اضافاتى به کمک دوستان تنظیم و اصلاح نمودم و در اختیار چاپ قرار دادم.

گرچه درباره معاد کتاب هاى زیادى نوشته شده که خداوند به نویسندگان و خوانندگان آنها اجر بزرگ مرحمت کند امّا این کتاب داراى ویژگى هایى است، از جمله:

1 حدود هفتصد آیه قرآن و سیصد حدیث از منابع معتبر شیعه و سنّى در این کتاب آمده است، لذا 95 درصد این کتاب را قرآن و حدیث تشکیل مىدهد و این به خاطر آن است که غیر از اصل معاد که باید با دلیل عقل ثابت شود، براى آشنایى با خصوصیات آن جز راه وحى راه دیگرى نداریم.


2 سادگى بیان و قلم که آن هم لطف خداست، ضمنا یادآورى مىشود که آیات و روایات کمى آزاد ترجمه شده است و در بیان مثل ها چون عنایت به فهم عموم بوده، از زشت و زیبایى آن پروا نکرده ایم.


3 از آنجا که در کلاسدارى نیاز به مطالب دسته بندى شده مىباشد، این کتاب براى معلّمان و همکاران کمک خوبى مىتواند باشد، زیرا مطالب آن به سبک کلاسدارى تنظیم شده است....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب معاد

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات