منو
سبد خرید

مطالعات موردی قدرت نرم

مطالعات موردی قدرت نرم
درحال حاضر موجود نمی باشد
مطالعات موردی قدرت نرم
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 133850 - 106/3
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 16 = 17
0 ریال

مطالعات موردی قدرت نرم 

نويسنده: جکوئیز هایمنز و دیگران
مترجم : سیدمحسن روحانی
ناشر: دانشگاه امام صادق (ع)
زبان كتاب: فارسی
تعداد صفحه: 404
اندازه كتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

اثر حاضر در راستای شناخت نظریه قدرت نرم متعارف به شناسایی هر چه بهتر کاربرد قدرت نرم در کشورهای مختلف کمک می کند.کتاب از دو بخش و در قالب دوازده فصل به شرح زیر منتشر شده است.بخش اول با عنوان «مطالعه موردی قاره آسیا ـ آفریقا»؛ شش فصل ابتدایی کتاب را در برگرفته است.

نگارنده در فصل با عنوان «افزایش قدرت نرم: مطالعه موردی آسیب های سیاست هند»؛ ضمن بحث کوتاه نظری در باب مفهوم قدرت نرم؛ به بررسی تحول تدریجی قدرت نرم هند و آسیب پذیری آن در برابر هژمون های جهانی یعنی بریتانیا و سپس ایالات متحده از قرن نوزدهم تا دوران کنونی می پردازد.

در فصل دوم با عنوان «قدرت نرم و قدرت های کوچک: مطالعه موردی راهبرد قطر»؛ بیان می کند که چگونه کشور کوچک قطر از طریق بکارگیری راهبرد دیپلماسی نیچه، تلاش های برندسازی، و ابزار پخش برنامه های بین المللی تلویزیونی به عنوان بخشی از زرادخانه دیپلماسی عمومی این کشور، با مدیریت توانسته سرمایه اصلی دیپلماسی عمومی را بدست بیاورد. این فصل قطر نشان داد که چگونه یک کشور کوچک می تواند از دیپلماسی نیچه به عنوان ابزاری برای افزایش برتری خود استفاده نماید، درحالیکه همزمان از آن نیچه برای بهبود موقعیت امنیتی خود استفاده نموده است.

علاوه بر این، نشان داد که چگونه یک کشور می تواند راهبرد دیپلماسی نیچه خود و ابزارهای دیپلماسی عمومی را درون یک تدبیر برندسازی ملی عمومی جای دهد. این کشور همچنین یک مثال نخستین از این است که چگونه یک بازیگر می تواند یک ابزار دیپلماسی عمومی مانند پخش برنامه های بین المللی رادیو و تلویزیونی را برای پیشبرد موضوعات دیپلماسی عمومی، تقویت نیچه و حمایت از رفاه و سعادت خود بکار برد.

از همه مهمتر، قطر به عنوان مثال روشنی است از اینکه چگونه ابزار و اسباب دیپلماسی عمومی می توانند به عنوان تقویت کننده راهبردهای دیپلماسی عمومی همانند دیپلماسی نیچه و برند سازی ملی عمل کنند.در فصل سوم با عنوان «بازتعریف قدرت نرم: مطالعه موردی راهبرد بومی سازی تایوان»؛ بر آن است تا تفسیر جدیدی از قدرت نرم تایوان بر پایه مفهوم پروفسور نای، و نظریه قدرت نرم تایوان که توسط معاون رئیس جمهور، آنت لو بیان شده، ارائه دهد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات