دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مصدق و رستاخیز ملت

مصدق و رستاخیز ملت
درحال حاضر موجود نمی باشد
مصدق و رستاخیز ملت
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 35339
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 50
0 ریال

مصدق و رستاخیز ملت

نویسنده: سیدمحمود سخائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 116
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1331 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب 

کتاب مصدق و رستاخیز ملت ایران نوشته  سید محمود سخایی از جمله کتابهای نایاب هست که در سال 1331 توسط حزب ایران و جبهه ملی ایران منتشر شد. کتاب پس از وقایع سی تیر است.  سرگرد سیّد محمود سخایی متولد 1298 در کاشان، نام افسری جوان , برومند و مهربان بود که از جانب دکتر محمد مصدق به عنوان فرمانده شهربانی کرمان منصوب شده بود.

سید محمود سخائی پس از انجام تحصیلات ابتدایی و متوسطه خویش، به تحصیلات نظامی روی آورد. وی در دوران تحصیل دانشجویی ممتاز بود و پس از پایان تحصیلات نیز افسری شجاع و لایق به شمار می‌رفت. وی از جمله در مسابقات تیراندازی نفر اول ایران شد و همچنین در یکی از نخستین دوره‌های حضور ایران در مسابقات المپیک، به نمایندگی از ایران به المپیک رفت و در مجموع همواره لیاقت او موجب حیرت و تشویق فرماندهان بود.

از صفحه‌ یک‌ تا صفحه‌ ۲۷ کتاب‌، یادنامه‌ای‌ است‌ که‌ بقلم‌ ابوالفضل‌ قاسمی‌ درباره‌ مولف‌ کتاب‌ نگاشته‌ شده‌ است‌. سرگرد سید محمود سخائی افسر ارتش، برای مردم میهن پرست و برای افراد وابسته به جبهه ملی ایران و نهضت ملی دکتر محمد مصدق نامی گرامی و آشنا است.

هم به عنوان افسر ارتش که در گرما گرم مبارزات ملت ایران علیه سلطه امپرالیسم و ارتش حامی آن، با انتشار این کتاب مردانه به صفوف ملیون پیوست و هم قطاران خود نیز با این کار دعوت کرد، و هم عنوان نخستین افسری که به همین جرم در اولین ساعات کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ به شهادت رسید و عاملان کودتا قتل فجیع او را طوری ترتیب دادند که هشداری برای هر فرد ارتشی باشد که خیال پیوستن به مردم را در سر بپروراند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات