دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مصباح الهدایه و مفتاح الکفایه

مصباح الهدایه و مفتاح الکفایه

نویسنده: عزالدین محمود بن علی کاشانی
به کوشش : جلال الدین همایی
ناشر: سنایی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 454
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1348 - دوره چاپ: 2 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب

موضوع کتاب حاضر ، تصوف و عرفان و اخلاق است و از آثار غنی نثر فارسی و ذخایر ادبی به شمار می رود . همچنین مطالبی در رابطه با اصول عقاید دینی ، علوم و معارف ، اصطلاحات و مستحسنات صوفیه ، آداب و رسوم فردی و اجتماعی و اعمال و مذهبی و مطالب اخلاقی نیز بیان شده است .

... متن‌های کلاسیک در هر فرهنگی از اهمیت خاصی برخوردار هستند؛ متن‌هایی کلاسیک نامیده می‌شود که گذر زمان نه تنها ازاهمیت آنها نمی‌کاهد بلکه در دوره‌های بعد از خود به عنوان منابع درسی و قابل تدریس در کلاسهای آکادمیک و قابل استناد در مراکز و محافل پژوهشی قرار می‌گیرند.

به تعبیر دیگر فارغ از این که بررسی کنیم که درستی یا نادرستی یک متن کلاسیک تاچه حد است، میزان توجه به آنها در پروسه تعلیم و پژوهش نشان از اهمیت والای آنها دارد. ادامه حیات یک اثر در حوزه‌های پژوهش و تعلیم از شاخصه‌های اصلی کلاسیک بودن یک متن به حساب می‌آید...

از آثار گرانبهای نثر فارسی و ذخایر ادبی به شمار می رود و کتابی نفیس و ماندنی است، نثر کتاب با توجه به زمان مولف نسبتاً ساده و شیرین و روان است، هنگام شرح و بیان مطالب عرفانی سعی مولف برآنست که جمله ها مستدل و قابل فهم و ادراک باشد و بتواند موضوع پیچیده عرفانی را بیان نماید.


فهرست


• فصل اول: در بیان حال و مقام
• فصل دوم: در جمع و تفرقه
• فصل سوم: در تجلی و استتار
• فصل چهارم: در وجد و وجود
• فصل پنجم: در سکر و صحو
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات