كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مشکلات روانی انسان مدرن

مشکلات روانی انسان مدرن

نویسنده: کارل گوستاو یونگ
مترجم: محمود بهفروزی
ناشر: جامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب 

یونگ، روانپزشک و فیلسوف بزرگ سوئیسی که به‌خاطر فعالیت‌هایش در روانشناسی و ارائه‌ی نظریاتش تحت عنوان روان‌شناسی تحلیلی معروف است. یونگ را در کنار زیگموند فروید از پایه‌گذاران دانش نوین روانکاوی قلمداد می‌کنند به تعبیر «فریدا فوردهام» پژوهشگر آثار یونگ: «هرچه فروید ناگفته گذاشته، یونگ تکمیل کرده‌است. از او به عنوان پدر روانشناسی نوین یاد کرده و او را در زمره بزرگترین افراد بشر در گذشته و حال می‌دانند.

روح، این پژواك دنیا و انسان، داری چنان پیچیدگی و تنوعی است كه می‌تواند از بی‌نهایت زوایای مختلف مورد بررسی و قضاوت قرار گیرد. روح نیز درست به مانند دنیا، نوعی نظام هستی كائنات و بیرون از قدرت و توان افكار انسانی است. از این رو، ما جز قواعدی حرفه‌ای و ماده و تبصره‌های وابسته به منافع خویش چیزی از آن نمی‌دانیم.

در دنیای ما هركس چیزی را كه مناسب و خوشایند اوست بر می‌گزیند و در دنیای خاص و محدود خویش، روش خاص خود را كه جز محدوده‌ای بیسار محدود نیست پایه‌ریزی می‌كند، تا آنجا كه با گذشت زمان تصور دارد كه مفهوم و ساختار كائنات را دریافته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مشکلات روانی انسان مدرن

  • ناشر: جامی
  • کد کتاب: 113111 - 26/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: کارل گوستاو یونگ, محمود بهفروزی, روانشناسی یونگ, روانشناسی تحلیلی, اساطیر, آرک تایپ, کهن الگو, کتاب مشکلات روانی انسان مدرن