کتاب مشکات مصباح ؛ 37 جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب فلسفه و عرفان انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی

مشکات مصباح ؛ 37 جلدی

ناشر: موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 12000
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1390

 

مروری بر کتاب

مجموعه آثار آیت الله مصباح یزدی

آیت الله مصباح یزدی مفسر، مجتهد فقه شیعه، بنیانگذار و مدیر موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، عضو مجلس خبرگان رهبری، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت و یکی از اساتید حوزهٔ علمیهٔ قم است..

...خاستگاه حق و هدف حقوقى جامعه از دیدگاه اسلام: در این مبحث ثابت مى شود که از منظر اسلام، خاستگاه حق، یک سلسله امور حقیقى است که از سویى با مبدأ و از سوى دیگر با معاد در ارتباط اند، و هدف حقوقى جامعه نیز تأمین مصالح اجتماعى انسان هاست; اما این هدف به نوبه خود هدف متوسط، و وسیله اى است براى نیل به هدف نهایى اخلاق، که استکمال نفس انسان و تقرب او به درگاه الهى مى باشد.

خاستگاه حق از دیدگاه مکاتب غیر الهى: از این منظر، خاستگاه حق عبارت است از کار و تلاش فردى. این دیدگاه کانون انتقاداتى جدى واقع شده است.
همچنین ضرورت وجود حقوق و قواعد حقوقى در جامعه، قواى سه گانه، حقوق اساسى و اقسام حقوق، منابع حقوق در اسلام، مبانى حقوق یا ملاک هاى احکام حقوقى، از دیگر بحث هاى مطرح شده در این فصل اند.


فهرست

ره توشه
نظریه سیاسی اسلام
اخلاق در قرآن
شرح نهایه الحکمه
شرح الهیات شفا
حقوق و سیاست در قرآن
آذرخشی دیگر در آسمان کربلا

و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مشکات مصباح ؛ 37 جلدی

  • 5,500,000ریال
  • 3,850,000ریال

برچسب ها: آیت الله محمدتقی مصباح یزدی, اخلاق اسلامی, فقه شیعه, شیعه, اخلاق اسلامی, معارف اسلامی, فلسفه اسلامی, حدیث, کتاب مشکات مصباح