منو
سبد خرید

مشعل سنگین

مشعل سنگین

نویسنده: شیلا مک کی راسل
مترجم: حبیبه فیوضات
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 288
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ: 2 

کمیاب - کیفیت : نو


مروری بر کتاب 

سوزان بیتز، قهرمان مشعل سنگین، دختر نازپرورده ای است که در جهان رؤیا و احلام بسر می برد و بر اثر تماشای چند فیلم هوس می کند، پرستار شود. در عالم خیال، وی خود را قهرمان فداکار آن فیلم ها تصور می کند و جان بیماران را از چنگال مرض و مرگ نجات می دهد.

اما بعد از ورود به آموزشگاه پرستاری و طی دوره ی کارآموزی در بیمارستان وابسته به آن، پرده ی خیال از برابر دیدگانش پس می رود و تدریجاً با چهره ی عبوس زندگی، حقایق و جنبه های تلخ آن درد، رنج، نومیدی و بیماری آشنا می شود. کم کم می فهمد که مشعل پرستاری بیش از آنچه تصور می کرده، سنگین است.

پرستاری، همت و از خودگذشتگی می خواهد، ایمان و شکیبایی و اعتماد به نفس، قوه نفوذ در دیگران، خوش خلقی و سازگاری، دلسوزی و همدردی لازم دارد. رنجی می خواهد که رنج خود و راحت دگران را بطلبد.

می بیند که پرستار باید توانایی داشته باشد که با درد ورنج، و وحشت و یأس مبارزه کند و بر آن فایق آید؛ با حضور اطمینان بخش خود از وحشت کسانی که در آستانه ی مرگ هستند، بکاهد؛ برای کسان و نزدیکان بیمار مایه ی قوت قلب و تسکین خاطر باشد؛ و خلاصه همان گونه که سوگند یاد می کند، واقعاً وجود خویشتن را وقف خدمت و آسایش و سلامت کسانی که پرستاری آنها را به عهده گرفته است، بنماید.

سوزان بیتز ضمن تحصیل پرستاری و کارآموزی به این نکته ی مهم پی می برد که اساساً باید علاج واقعه را قبل از وقوع کرد. بدین معنی که مسأله ی پیشگیری بیماری مهمتر از مراقبت و پرستاری بعدی است. و برای اجرای این منظور باید دستجات پرستاران تعلیم دیده و خبره به منازل رجوع نمایند و مردم، علی الخصوص مادران و مربیان را با اصول بهداشت و تندرستی آشنا نمایند، و علل و اسباب مرض را قبل از بروز از بین ببرند.

شرح کار مداوم طاقت فرسا، ماجرای عشقی و وقایع جالب و سرگرم کننده و آموزنده ای که شیلا کی راسل از زبان سوزان بیتر آمیخته به شوخی و مطایبه در مشعل سنگین آورده است، کم و بیش در مورد هر دختر پرستار صدق می نماید و این داستان، آیینه ای است که امیدها و آرزوها، و مشق ها و مرارت های دختران بیشماری را که از فروزنده مشعل پرستاری، یا آن فرشته ی رحمت یعنی فلورانس نایتینگل پیروی می کنند، منعکس می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات