دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مشروطیت و تبریز

مشروطیت و تبریز

نویسنده: ابراهیم ناصحی
ناشر: سالار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 248
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو


مروری بر کتاب

14 مرداد برابر با سالگرد امضای فرمان مشروطه از سوی مظفرالدین شاه قاجار است؛ مشروطه ای که استقرار آن در ایران تغییرات محسوسی را موجب شد. تغییراتی که زمینه دخالت مردم را در سرنوشت سیاسی کشور فراهم آورد و تا حدودی به کاهش اختیارات شاهان دیکتاتور پیشه کمک کرد. اگرچه ظهور مشروطه در لوای پارلمان تا هضم شدن آن در عرصه سیاست با فراز و نشیب های فراوان همراه بود، فراز و نشیب هایی که مورخان از ظهور مشروطه تا قوام آن در پهنه سیاست ایران به کند و کاو در آن پرداخته و کتاب های زیادی از این رویداد مهم نوشته شده است.
 

جزییات مبارزه یازده ماهه مردم تبریز که توانستند مشروطه از دست رفته را بار دیگر در کشور مستقر سازند و همچنین پیشامدها و گرفتاری های بعدی منطقه تا خاتمه جنگ جهانی اول ، موضوعی است که در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته است. کتاب شامل سه بخش است. بخش اول به اوضاع ایران قبل از مشروطیت می پردازد. موضوع بخش دوم، اوضاع آذربایجان پس از آمدن روس ها به تبریز است. بخش سوم کتاب به زندگی و فعالیت های چند تن از مبارزان تبریز در آن دوران می پردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات