كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مسلمانان مورو

مسلمانان مورو

نویسنده: محمدکاظم توکلی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

مصور - رنگی

تاریخ اجتماعی مسلمانان جنوب فیلیپین

سرزمین مسلمانان فیلیپین مورو شامل سه منطقه بزرگ به‌نام‌هاى جزائر میندانائو و باسیلان، مجمع‌الجزایر سولو و جزیرهٔ پالاوان مى‌باشد.زبان مسلمانان مورو از زبان ملایو - پولنزیائى ریشه گرفته است. زبان عربى نیز به‌همراه اسلام در فرهنگ موروها از قرن پانزدهم وارد شده است و هنوز به‌عنوان یک زبان مذهبى به‌کار مى‌رود، ولى تعداد محدودى از مردم به آن تسلط دارند. در مدارس دولتى و ادارات نیز همانند سایر نقاط فیلیپین زبان انگلیسى وسیلهٔ آموزش و ارتباط است.

مسلمانان جزایر جنوبى فیلیپین که حدود ۷۰۰ سال است به دین مبین اسلام گرویده‌اند و تا حدود ۸۰ سال قبل همه جزایر جنوبى فیلیپین در اختیار ۷ میلیون مسلمانى بود که در فیلیپین به‌سر مى‌بردند و عمدتاً در ۲۳ استان جنوبى از جمله میندانائو، توتاک، سارکان و... وابسته‌اند که اغلب در سولو و میندانائو ساکن بوده و زبان و گویش آنها چندان تفاوتى با یکدیگر ندارد.

مسلمانان فیلیپین در طول سال‌هاى مبارزه موفق شده‌اند با مسلمانان دیگر کشورها نیز ارتباط برقرار کنند و پى ببرند که قسمتى از امت اسلامى است. آنها اغلب به کارهائى مانند برنج‌کارى و کشت غلات اشتغال دارند و در ساخت صنایع دستى و ظروف برنجى و چوبى ماهر مى‌باشند. عده دیگرى از این مسلمانان به‌عنوان تاجر و ماهیگیر در بنادر فعالیت دارند و آن‌هائى که در مناطق شهرى ساکن هستند، اغلب در ادارات و کارخانجات به‌کار اشتغال دارند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مسلمانان مورو

  • 150,000ریال

برچسب ها: محمدکاظم توکلی, فیلیپین, آسیای جنوب شرقی, جامعه شناسی اسلام, کتاب های نایاب, کتاب مسلمانان مورو