كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
مسجد مسجد شد ؛ تاریخ مصلای امام خمینی تبریز ؛ دو جلدی

مسجد ، مسجد شد 

نویسنده: مسلم ملکوتی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 760
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب 

تاریخ مصلای امام خمینی تبریز

مسجد جامع خواجه تاج الدین علیشاه که امروزه موسوم به مصلی امام خمینی است، تاریخی پرحادثه و اتفاقاتی ناگوار و گوارا و سرگذشتی پر درد را پشت سر نهاده و در هر دوره به شکلی مخصوص و نامی مشخص ظاهر شده و در هر دوره از اعصار تغییرات و تبدلاتی به آن راه یافته؛ گاهی معبد، گاهی معصیت گاه و گهگاه نیز بصورت قتلگاه جلوه نموده...مصلای امام خمینی(ره) تبریز؛ بزرگترین مصلای مسقف کشور  که از حیث شکوه و ساختار معماری، در خاورمینه بی نظیر است...

...مصلای امام خمینی تبریز، با مساحت 75 هزار متر مربع و گنجایش 60 هزار نفر، دارای 2 طبقه مجزا برای اقامه نماز و 2 طبقه زیرزمینی، برای پوشش فعالیت های فرهنگی مصلی در نظر گرفته شده است. طبقه اول به عنوان مرکز امور اداری و طبقه 2 جهت فعالیت های فرهنگی از قبیل قرائتخانه با ظرفیت هزار نفر، سالن اجتماعات با ظرفیت هزار نفر برای برادران و خواهران، مخزن کتابخانه های تخصصی مجهز، موزه آثار مذهبی و وقفی و غرفه های مطالعاتی است. جزئی ترین امور مصلی از قبیل همرنگ بودن فرش با دیوار، رنگ و شدت سیستم روشنایی مصلی، سیستم‌ های صوتی و تصویری، هنرهای اسلامی در آرایش و تجهیز داخل، تطابق ساختار و رنگ درها و پنجره ها به گونه ای در نظر گرفته شده است که علاوه بر اصول ایمنی و معماری، شاهد فضای آرامش بخش معنوی در مصلی باشیم.

تمام درب های ورودی و خروجی مجموعه مصلی، به طور یکپارچه، از چوب اعلای گردو بوده و در کارگاه های شهر مقدس ساخته شده است، اظهار داشت: مجموعه اصول زیباشناسی در محوطه داخلی و خارجی مصلی باعث شده تا گردشگرانی که در فصول مختلف سال برای بازدید از ارک می آیند، علاقمند به دیدار از مصلی نیز هستند که این نشان دهنده وجود ظرفیت گردشگری در این بنای باشکوه است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مسجد مسجد شد ؛ تاریخ مصلای امام خمینی تبریز ؛ دو جلدی

  • ناشر: شفق
  • کد کتاب: 80131 - 107/5
  • موجودی: در انبار
  • 500,000ریال
  • 420,000ریال

برچسب ها: مسلم ملکوتی, مصلای تبریز, مسجد امام خمینی, تبریز, مساجد ایران, کتاب مسجد مسجد شد ؛ تاریخ مصلای امام خمینی تبریز