منو
سبد خرید

مسافر سرگشته ، مجموعه عقاید شیخ فریدالدین عطار نیشابوری

مسافر سرگشته ، مجموعه عقاید شیخ فریدالدین عطار نیشابوری
درحال حاضر موجود نمی باشد
مسافر سرگشته ، مجموعه عقاید شیخ فریدالدین عطار نیشابوری
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 112428 - 209/2
  • وزن: 0.60kg
  • UPC: 35
0 ریال

مسافر سرگشته

نویسنده: پوران شجیعی
ناشر: نشر هنر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 300
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ:

کیفیت : عالی ~ درحد نو


مروری بر کتاب

سیری در جهان اندیشه شیخ فریدالدین عطار نیشابوری

عطار علوم زمان خود از جمله فقه ، حدیث ، تفسیر ، فنون ادبى ، حکمت ، کلام ، طب و نجوم را مى دانست و به اقتضاى پیشه خود در گیاهشناسى بصیرت داشت. در مقدمه مصیبت نامه ، شرحى در وظایف الاعضا دارد که آگاهى او را بر علم طب و تشریح مى رساند.

عطار مردى دیندار و متعصب بود و در فراگیرى علوم دینى رنج بسیار برد. متون احادیث و روایات را خوانده و آگاهى کامل به تفسیر قرآن و حدیث و قصه هاى مذهبى داشت. بسیارى از مضامین اشعارش از قرآن و حدیث و روایت سرچشمه مى گیرد ، بویژه در مقدمه و خاتمه مثنویها. عطار دیوانه جمال حق است و رنجور عشق او، به او مى بیند و از او مى گوید.

پروفسور لوئى ماسینون عقیده دارد که: تمامى آثار عطار بر ۳ رکن عشق ، زیبایى و درد تکیه دارد. او تنها عطار نیست ، پزشک هم هست چرا که داروى بیماران خود را تشخیص مى دهد و ترکیب مى نماید. پیشه حقیقى او آن است که جانهاى عاشقان دل خسته را به کمک معجون و اکسیر خود تسلى و راحت ابدى بخشد. عطار تنها دوافروش و دواساز قابلى نیست ، بلکه حکیمى است که فلسفه شک و تردید را پشت سر گذاشته و از گمراهى در آن بادیه رهایى یافته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات