دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مسافرت به مرکز زمین

مسافرت به مرکز زمین

نویسنده: ژول ورن
مترجم: فریدون وهمن
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1369  - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب 

رمانی پرحادثه از ژول ورن (1828-1905)، نویسنده فرانسوی، منتشر شده به سال 1864. در خانه آرام محله قدیمی هامبورگ، آکسل به کارهای عموی تند خوی خود، پروفسور لیدنبروک ، که زمین­شناسی متبحر است کمک می­کند و به آکسل دختر خوانده اوگراوبن در نهان عشق می­ورزد،.

پس از کشف یک نوشته رمزی و کهنه نظم امور ناگهان به هم می­ریزد. در این نوشته رمزی، آرنه ساکنوسم ، کیمیاگر ایسلندی قرن شانزدهم، شرح می­دهد که چگونه از طریق یکی از دهانه­های کوه آتش­فشان خاموش اسنِفِلس در ایسلند تا مرکز کره زمین پیش رفته است.

پروفسور لیدنبروک، بی­آنکه لحظه­ای را هدر دهد گروهی را برای سفر اکتشافی آماده می­سازد. و یک ماه بعد، به دنبال یک راهنمای ایسلندی به نام بیلکه، که برعکس پروفسور مردی خونسرد و بلغمی مزاج است، عمو و برادرزاده از راه همان دهانه آتش­فشان خاموش وارد زمین می­شوند. این سفر پر از حوادث هیجان­آور است. از جمله: گم شدن و پیدا شدن آکسل، تشنگی، عبور از روی یک دریای زیرزمینی که به نور پدیده الکتریکی ناشناخته­ای روشن است و بر کناره­های آن رستنیهای کوه پیکر دوران دوم زمین شناسی سر برآورده است؛ نبرد مرگ و زندگی میان دو دایناسور؛ برخاستن توفان و غرق شدن کلک آنها؛ کشف سنگواره انسان دوره چهارم زمین شناسی، که بعدا موضوع سخنرانی عالمانه پروفسور قرار می­گیرد؛ سپس، برخورد با یک موجود زنده (انسان یا حیوان)، و نهایتا گمگشتگی درمنطقه ای ناشناخته .

در ادامه یک خنجر زنگ­زده و حروف حک شده بر صخره بار دیگر راه را به آنها نشان می­دهد، ولی بدبختانه راه بر اثر زلزله بسته شده است. مانع را مین­گذاری می­کنند و خود روی کلک در میان دریاچه منتظر می­مانند. مین منفجر می­شود و همه چیز را زیر و رو می­کند. مسافران ما همان راه ساکنوسم را در پیش می­گیرند. ولی، دریا همراه آنهاست...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات