منو
سبد خرید

مسافران تاریخ ؛ مروری بر تاریخچه سفر و سیاحتگری در ایران

مسافران تاریخ ؛ مروری بر تاریخچه سفر و سیاحتگری در ایران
درحال حاضر موجود نمی باشد
مسافران تاریخ ؛ مروری بر تاریخچه سفر و سیاحتگری در ایران
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 126084 - 95/1
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 150
0 ریال

مسافران تاریخ

نویسنده: مسعود نوربخش
ناشر: جیران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 664
اندازه کتاب: وزیری لب برگشه - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

مصور

مروری بر تاریخچه سفر و سیاحتگری در ایران

...نخستین جهانگرد غربی که در دوران تمدن اسلامی، به ایران و کشورهای اسلامی سفر کرده، بنیامین بن جناح، از اهالی تودلای اسپانیاست. وی در بین سالهای 560 تا 569ه/1165-1174م. در شرق به سیر و سیاحت پرداخته است. او، مردی تاجر پیشه از یهودان اندلس بوده است. او دوست داشته در شهرهای عالم سیر کند و در هر شهری با برادران یهودی خود و اوضاع آنان آشنا گردد.

بنیامین سفر خود را از بارسلون آغاز کرده و عراق را در زمان خلیفه عباسی المستنجد بالله (خلافت 555-566ه/1160-1170م. ) دیده بوده است جالب این است درگزارشی که از قدس دارد، تنها یک یهودی در آن شهر سکونت داشته است.

دیدار او از ایران به روزگار حکومت سلجوقیان بوده است او ضمن دیدار با جوامع کلیمی به کار تجارت نیز، می پرداخته است. بنیامین پس از دیدار از شوش و چند شهر دیگر در غرب ایران، به هندوستان می رود. او نخستین جهانگرد غربی است که بعد از دوران باستان درباره منطقه خلیج فارس مطالبی از خود به جای گذاشته است. بنیامین درباره شهر همدان ومعبدی که در آن استر و مردخای مدفون است، توضیحاتی ارائه داده است.

در ردیف وی می توان از خاخام موسی پتاچیاد، یاد کنیم که در فاصله سالهای 576-582ه/ 1181-1187م. از زادگاه خود شهر پراگ چکسلواکی، سفر را آغاز کرده و از راه لهستان و روسیه به غرب ایران سفر آمده و درباره آرامگاه دانیال نبی و شوش گزارشی ارائه کرده است.

فهرست

دوران ماد
دوران هخامنشی
دوران اسکندر و سلوکی ها
دوران اشکانی و ساسانی
دوران اسلامی
دوران مغول
دوران تیموری
دوران آق قویونلو
دوران صفوی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات