كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مسائل تاریخ فلسفه

مسائل تاریخ فلسفه

نویسنده: تئودور اوی زرمان
مترجم: پرویز بابایی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 151
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 3

کمیاب  - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب

این کتاب گرچه تمامی مسائلی را که از عنوان آن برمی آید در بر نمی گیرد، طبیعت خاص شناخت فلسفی، گوهر آن، شکل و ساختار آن از زاویه تاریخی مورد مطالعه قرار می دهد و بنابراین می توان گفت تحقیقی تاریخی- فلسفی است. موضوع تحقیق تاریخی- فلسفی است. مسائل علم تاریخی- فلسفی، مسائل فلسفی اند.

...تاریخ نقش بنیادینی در تفکر بشر دارد. این مفهوم با مفاهیمی چون عمل انسانی، تغییر، تاثیر شرایط مادی در امور انسانی و واقعه تاریخی در ارتباط است و امکان "کسب تجربه از تاریخ" را پیش روی ما قرار می دهد. تاریخ همچنین از طریق درک نیروها، انتخابها و شرایطی که ما را به لحظه حال رسانده اند باعث می شود اکنون خود را بهتر بشناسیم.

بنابرین جای شگفتی نیست که فیلسوفان هر از چند گاهی به بررسی تاریخ و طبیعت دانش تاریخی متوجه گردند. تمام این مسائلی که مطرح کردیم می توانند در بدنه واحدی به نام "فلسفه تاریخ" جمع شوند. فلسفه تاریخ امری چند وجهی است و از تحلیلات و استدلالات ایدئالیست ها، پوزیتیویست ها، اهل منطق، متکلمان و دیگران تشکیل شده است. از طرف دیگر فلسفه تاریخ بین اروپائیان و انگلیسی- آمریکایی ها و بین هرمنوتیک و پوزیتیویسم در حال کش و قوس است....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مسائل تاریخ فلسفه

  • ناشر: نگاه
  • کد کتاب: 72389 - 114/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: تئودور اوی زرمان, پرویز بابایی, فلسفه غرب, تاریخ فلسفه, فلسفه اجتماعی, مقالات فلسفی, کتاب مسائل تاریخ فلسفه