منو
سبد خرید

مزاج شناسی برای همه

مزاج شناسی برای همه
مزاج شناسی برای همه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 143181 - 31/2
  • وزن: 0.30kg
90,000 ریال

مزاج شناسی برای همه

نویسنده: معصومه فکوریان
ناشر: پژوهش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 168
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 4


مروری بر کتاب

مصور

مزاج‌ شناسی، علم گسترده‌ای است که کاربردهای جالبی برای تشخیص مشخصات فیزیکی و روحی هر فرد دارد و در تشخیص انواع بیماری‌ها و درمان آن‌ها بسیار کارآمد است. هر غذایی که می‌خوریم، تأثیرات مهمی بر تمامی اعضای بدن ما می‌گذارد. با شناسایی مزاج خود می‌توانیم از خوردن غذاهایی که برای ما مشکل‌ساز می‌شوند، پرهیز کنیم و بالعکس، غذاهایی که برای ما مفید هستند و به ذخیره‌سازی بیشتر انرژی کمک می‌کنند را بشناسیم. بین تمامی فاکتورهای سبک زندگی، رژیم غذایی به مراتب مؤثرترین و ساده‌ترین عاملی است که می‌تواند به طور کامل تحت کنترل شما باشد.

مزاج شناسی یکی از مهم ترین تشخیص ها در طب باستانی ایران است. بنابر فلسفه یونان دنیای پیرامون ما از تاثیر عناصر چهارگانه ـ خاک، آب، هوا و آتش ـ بر یک دیگر به وجود آمده است. از تاثیر این عناصر بر یک دیگر در بدن انسان چهار خلط صفرا، سودا، بغلم و خون به وجود می آید. در بدن هر انسان یکی از این اخلاط بر سایر اخلاط غلبه دارد که مزاج غالب نامیده می شود.
نگارنده در این کتاب با موضوع «مزاج شناسی» به بیان مطالبی چون روش تولید اخلاط در بدن، شناسایی چهار تیپ مزاجی، شناخت مزاج اندام های بدن، مزاج ها و انتخاب روش درمانی، ورزش مناسب هر مزاج، تاثیرات اقلیم بر انسان، شناخت طبیعت زمان، و طبیعت شناسی خوراکی ها می پردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات