منو
سبد خرید

مرگ ...

مرگ ...
مرگ ...
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 58950 - 115/4
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 20

مرگ

نویسنده: کریشنا مورتی
مترجم: مرسده لسانی
ناشر: بهنام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب 

مرگ باید همچون زندگی ، پدیده ی خارق العاده ای باشد.زندگی یک تمامیت است . زندگی ، اندوه ، درد ، غصه ، شادی ، ایده های بیهوده و محال ، دارائی ،رشک ، حرص ، عشق ، بینوائی و اندوه دردناک تنهائی است . و ما برای درک مرگ باید کل زندگی رادرک کنیم نه آنکه صرفا" تکه ای از  آن را گرفته و با آن تکه زندگی کنیم ، همانگونه که اکثر ماچنین می کنیم .

جیدو کریشنامورتی نویسنده و سخنران هند ی در مورد موضوعات فلسفی و معنوی بود. موضوعات او عبارتند از: انقلاب روانی، طبیعت ذهن، مراقبه، روابط انسانی و ایجاد تغییرات مثبت در جامعه. او به طور مداوم بر نیاز به انقلاب در روح هر انسان اشاره کرده و تاکید می‌کرد که چنین انقلابی نمی‌تواند توسط یک ماهیت بیرونی، مذهبی، سیاسی، یا اجتماعی رخ دهد. کریشنامورتی در خانواده "تلوگو برهمن" زمانی که هند مستعمره بود بدنیا آمد. در اوایل نوجوانی او شانس این را داشت تا با تئوصوفی ست عالی رتبه و رازورز مشهور، چارلز وبستر لیدبیتر، در اداره مرکزی انجمن عرفانی در آدیار در مَدرس (چنای) برخورد کند. او سپس تحت سرپرستی "آنی بسانت" و "لیدبیتر"، رهبران انجمن در آن زمان، پرورش یافت.

آنان بر این باور بودند که کریشنا همان معلمی خواهد بود که جهان در انتظار آن است. به عنوان یک مرد جوان، او این ایده را نفی کرد و سازمان جهانی (فرمان ستارگان) را که به منظور حمایت از این اندیشه بود منحل نمود. او اعلام کرد که پیرو هیچ ملیت، طبقه، مذهب یا فلسفه‌ای نیست و بقیه عمر خود را در سفر به جهان، صحبت کردن با افراد و گروه‌های بزرگ و کوچک سپری کرد. او نویسنده کتابهای بسیاری بود، مانند اولین و آخرین آزادی، فقط انقلاب و دفتر یادداشت کریشنامورتی. بسیاری از مذاکرات و مباحثات او منتشر شده‌است. آخرین بحث‌های عمومی او در مدرس، هندوستان، در ژانویه سال ۱۹۸۶ بود، یک ماه قبل از مرگش در خانه او در اوجای، کالیفرنیا.

حامیان او، از طریق بنیادهای غیر انتفاعی در هند، بریتانیا و ایالات متحده کار می‌کنند و بر چندین مدرسه مستقل بر اساس دیدگاه‌های او در آموزش و پرورش نظارت می‌کنند. آنها همچنان به رونویسی و توزیع هزاران گفته او، بحث‌های گروهی و شخصی ای که داشته و نوشته‌هایش با استفاده از انواع فرمت‌های رسانه‌ای و زبان‌ها ی مختلف ادامه می‌دهند.

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب