منو
سبد خرید

مرگ

مرگ
-40 %
مرگ
  • موجودی: موجود
  • مدل: 143173 - 95/1
  • وزن: 0.10kg
300,000 ریال
500,000 ریال

مرگ

نویسنده: موریس مترلینگ
مترجم: فرامرز برزگر
ناشر: کانون معرفت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 128
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1336 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛  فاقد جلد می باشد.

 

مروری بر کتاب

درباره مرگ چه حکیمانه گفته اند که تنها چیزیی است که می توان به آن تکیه کرد... و نظریه ى جدیدى را پیش پاى ما مى گذارد که به کلى عقیده ى ما را راجع به مرگ عوض مى نماید. در سطور بعد خواهیم دید که چرا نباید براى فهمیدن سرنوشت پس از مرگ خویش،مدت زیادى به مسئله ى ظهور ارواح - هر چند که حقیقى و علم جلوه کنند-توجه نمائیم.

نظریه ى علمى جدید مى گوید که آنچه به نظرمان ظهور ارواح مى رسد عبارتست از تظاهر یک حالت ناپایدار و مجزا و موقتى وجدان. به علاوه اگر بخواهیم ظهور ارواح را به قرارى که شنیده ایم و فکر مى کنیم،قبول نمائیم،باید بدانیم که ظهور مزبور فقط دلیل بر این است که انعکاسى از وجود خود ما ،مثلا یک ارتعاش عصبى باقیمانده،یا یک شاخه از هیجانات سرکوب شده،یا یک شبح مبهم از وجدان و یک تصویر سیال و بی شکل ، یا به اصطلاح دقیق تر یک قطعه از حافظه ى متلاشی شده و دور افتاده ى ما می تواند بعد از مرگمان تا مدتى باقى بماند و در خلا - یعنى در محلى که هیچ موجودى در آن نمى تواند تغذیه نماید -به سر برد و به عنوان نتیجه باید دانست که قطعه ى مزبور پس از مدتى ضعیف شده و به تدریج از بین خواهد رفت، ولى یک نوع وجدان شفاف و مخصوص (مثل وجدان مدیوم ها)،مى تواند گاهگاهى به آن جان تازه بدهد. ممکن است قطعه ى حافظه ى مزبور عملا وجود داشته باشد و ابدی و دائمى هم نباشد،اما شخص علاقه مند بتواند به کمک قوه ى تخیل خود آنها را در خاطر خود زنده کند.

به طور خلاصه حقیقت آن است که حافظه ى ما - یعنى عاملى که طى زندگى مان افراد بشر را از یکدیگر جدا مى سازد - احتمالا مى تواند چند هفته یا چند سال پس از مرگمان نیز به فعالیت خودش ادامه دهد و بنابر این مى توان فهمید که چرا ارواح ادعائى عموما فرار و وحشت زده و گریزپا هستند: علت این امر آنست که وجودشان معلول رشد و نمو فوق العاده حافظه - که فطرتا موجودى فرار است - مى باشد و به همین دلیل هم ارواح مزبورقادر نیستند درباره ى منشا و مبدا خود توضیحى بدهند.

علت اینکه به اصطلاح ارواح احضار شده به کمترین حوادث زندگى ابراز علاقه مى کنند،همیشه مانند اشخاص خواب آلود خرف و منگ هستند ، لا ابالی و سربه هوا جلوه مى کنند ،جاهل و ابله به نظر مى رسند و هزاران بدبختى دیگر( از قبیل آنچه که اشاره کردیم )دارند ، همان نیروى شدید و فوق العاده ى ایشان است که از منبع خود جدا شده اند و تا زمان فناى مطلق سرگردان خواهند بود...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات