منو
سبد خرید

مرگ کسب و کار من است

مرگ کسب و کار من است
موجود نمی باشد
مرگ کسب و کار من است
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 93857 - 85/1
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 190

مرگ کسب و کار من است

نویسنده: روبر مرل
مترجم: احمد شاملو
ناشر: زمان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

جز به قربانیان آن کسان که مرگ
از برای‌شان کسب و کاری به حساب می‌آید،
این کتاب را به که اهدا می‌توانم کرد؟

وقتی سر بلند می کردم ، شیطان را رو به رویم می دیدم که تو نخ من بود . دیگر ازش نمی ترسیدم و نگاهش را با نگاه جواب می دادم .موی خرمائی و چشم سیاه داشت.از ریختش بدسگالی می بارید.مو به مو به فرانسوی ها می ماند.رودلف لانگ در خانواده ای مذهبی در آلمان پرورش می یابد .

فضای خانه خفقان شدیدی دارد ، پدر هرگز با خشونت با فرزندانش رفتار نمی کند اما ترس و وسواس نسبت به گناه تمام روح و روان بچه ها را پر کرده است .رمان داستان زندگی رودلف است . او عاشق میهنش و انظباط شدید زندگی نظامیست و شاهد هستیم که چگونه او کم کم به سوی سازمان اس اس سوق داده می شود و مسئول کوره های آدم پزی یهودیان می شود .

چگونه در خانه انسانی آرام است چگونه نسبت به مذهب بی اعتناست چرا یهودیان را با گاز می کشد و سپس جنازه ها را می سوزاند و در این باره چه حسی دارد ....

روبر مرل قصه‌‌ی حیرت‌انگیز مرگ کسب و کار من است را ساده و شبیه داستان‌های متعارفی که از یک واقعیت تاریخی الهام گرفته‌اند، تعریف نمی‌کند. راوی مرگ کسب و کار من است  خود رودلف لانگ است. روایت از زبان اول شخص داستان باعث می‌شود به شخصیت اصلی نزدیک شویم و او را در همه‌ی حوادث هولناک داستان همراهی کنیم.

با این هم‌گامی از افکار، کارهای و انتخاب‌های لانگ در جایگاه یک همراه نزدیک باخبر می‌شویم و می‌توانیم رویدادهای کتاب را از زاویه دید او بررسی کنیم. با این شکل روایت انگار می‌توانیم درگیری‌های فکری و تعلل رودلف لانگ را در جنگ میان اطاعت و تفکر درک کنیم و بفهمیم که متعصبانه یک اعتقاد را پذیرفتن، چه‌طور می‌تواند هر تصمیمی را بدیهی جلوه دهد. همانطور که از نظر رودلف لانگ، تمام قتل‌هایی که او در طول داستان انجام می‌دهد کاملا طبیعی و در حد اطاعت امر است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب