کتاب مرگ پیام آور  فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب داستان کوتاه - نمایشنامه انتشارات شادان

مرگ پیام آور

نویسنده: جبران خلیل جبران
مترجم: محسن نیک بخت
ناشر: شادان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 120
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

ای پیام آور بگو! برایم از سخن بگو! سخنی از عشق و راه رسیدن به آن بگو . من کویری تشنه ام ... از حقیقت بگو ، از دنیا ، از ایمان .از هرآنچه رسالت توست در آگاهی من بگو ... من تشنه ی بارانم . و امروز جبران با مرگ پیام آور به نقطه ی پایان دست نوشته هایش می رسد .نوشته هایی که شاید در این کتاب پایان نگارش نویسنده است و آغاز اندیشه برای خواننده .

امروز به آن نقطه‏ ى پایان مى‏رسیم. پایان نه از لحاظ انتها، بلکه پایانى بر قلمِ «جبران» که شاید آغاز تفکر است. او دیدگاهش را با «پیام‏آور» مى‏ گسترد و براى آنکه ارج و ارزش کار این پیام‏ آور را بیشتر بنماید، لازم مى ‏بیند که او را انسانى مانند دیگران معرفى کند.

او هم مى‏ آید، زندگى مى‏ کند، تجربه مى ‏اندوزد و واسطه‏ اى می شود براى اهل زمین... و اگر هم چون تمامى پیام‏ آوران الهى ارزشى بر کار وى مترتب است (که هست) به دلیل همان انسان بودنِ اوست که با پرهیزکارى و به معناى دقیقِ کلمه به اوج مى ‏رسد و تا مقامِ پیام‏ دهنده‏ اش پیش مى‏رود....

پس پیام ‏آورِ «جبران» نیز چون هر انسانى پایانى دارد بر عمر محدود خویش. دست نوشته‏ هایى از نویسنده‌ای که اگر عمر به او مجال مى‏داد به یقین بیشتر و بیشتر او را مى‏ پروراند و مى ‏شناساند. ولى با تمامى این احوال، براى هر اهل تفکر، اشارت هر کلامى کافى است تا به راه آید و در جستجوى مقصود قدم بردارد. الباقى همه تجربه است و باید آزمودش.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مرگ پیام آور

  • ناشر: شادان
  • کد کتاب: 97045 - 40/1
  • موجودی: در انبار
  • 135,000ریال
  • 115,000ریال

برچسب ها: جبران خلیل جبران, محسن نیک بخت, عرفان شرق, داستان های عرفانی, عرفان مسیحی, کتاب مرگ پیام آور

google-site-verification: google3f7c2c2bf3754fb6.html