منو
سبد خرید

مرگ فروشنده

مرگ فروشنده
درحال حاضر موجود نمی باشد
مرگ فروشنده
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 137941 - 24/6
  • وزن: 0.20kg
0 ریال

مرگ فروشنده

نویسنده: آرتور میلر
مترجم: عطاالله نوریان
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 184
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ : 25

 

مروری بر کتاب

مرگ فروشنده" نوشته آرتور میلر اثری کاملاً ضد سرمایه‌داری است. زمانی این اثر در آمریکا نوشته و اجرا شد که برای دولت آمریکا ننگ بود که شهر‌و‌ندانش‌ تابع نظام‌های سوسیالیستی و کمونیستی شوند.به همین دلیل میلر چاره‌ای جز‌ خروج از آمریکا و اقامت اجباری در پاریس نداشت و از سوی دیگر این متن، دولت آمریکا را به سمت همگانی شدن"بیمه و تأمین اجتماعی" سوق داد.

بن لومن، برادر ویلی مدام در افکار و توهمات ویلی وول می‌خورد، او سر از آلاسکا و آفریقا و هر جایی که می‌توان از آن جا الماس و ثروت بیرون کشید، درمی‌آورد. او مظهر آمریکایی‌هاست؛ مردانی که برای تصاحب ثروت پا به این سرزمین ناشناخته نهاده و از آن جا نیز به دنبال فتح جاهای ناشناخته کنجکاوی می‌کنند. یا فتح دنیا که امروز بر عینه می‌بینیم آمریکا به عنوان یک قدرت در صدد است تا علناً بر تمام دنیا سیطره یابد. بنابراین میلر زنگ خطر را برای همه دنیا به صدا درمی‌آورد تا در پی مهار این دنیا طلبی‌های کاپیتالیستی باشند.

او یک ضد آمریکایی است. آمریکا به عنوان یک تفکر و نه یک علت داستان زندگی مردی است که در دنیای خودش زندگی می کند و نمی تواند با دنیای جدید و به اصطلاح مدرن جامعه آمریکا ارتباط برقرار کند. او مدام به گذشته پناه میبرد و چرایی ناکامی زندگی خود و دو پسرش را در گذشته میجوید.

ویلی لومان فروشنده شکست خورده نمایشنامه در تضاد و تناقض بسیار به سرذ میبرد میان آرزوهای او و واقعیت فاصله بسیار است .او می پندارد که پسرانش افراد موفقی هستند در حالی که بیف پسر بزرگ او شغلی ندارد و در مقابل ناکامی هایش دست به دزدی میزند. گرچه احتیاجی به اشیایی که می دزدد ندارد و این کار تنها واکنشی است به سر خوردگی هایش.

هپی پسر کوچکتر ویلی لومان وضع بهتری از بیف دارد اما او هم آدمی بلند پرواز است و از زندگیش راضی نیست و سرخوردگی هایش را با وقت گذرانی با نامزدهای همکارانش سپری میکند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات