كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
مرگ راجر آکروید و نقد و بررسی رمان پلیسی

مرگ راجر آکروید و نقد و بررسی رمان پلیسی

نویسنده: آگاتا کریستی - بوآلونا رسژاک
مترجم: خسرو سمیعی
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 452
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

به سرعت اتومبیلم را از گاراژ خارج کردم و به طرف فرنلی به راه افتادم. با بی صبری زنگ زدم و چون پاسخی نیامد دوباره زنگ زدم.
صدای زنجیر به گوشم خورد و بعد پارکر، که در قیافه اش هیچ نشانی از هیجان دیده نمی شد، میان در ظاهر شد.
او را به کناری زدم و وارد شدم...

جنایت در یک روستای دورافتاده انگلیسی و در محیطی نیمه اشرافی رخ می‌دهد. راجر آکروید در اتاق کارش به قتل می‌رسد و نویسنده، بنابر سنت متداول «عصر طلایی»، نقشه منزل را در اختیار خوانندگان می‌گذارد، پرسوناژهای رایج رمان کلاسیک معمایی هم همگی حضور دارند، از سرپیشخدمت عصا قورت داده و مقرراتی (که رفتارش مشکوک است، ولی خواننده به او سوء ظن نمی‌برد) گرفته  تا مستخدمه‌ها و آشپز و سرآشپز و سایر خدمه که جزو ملزومات این گونه آثارند. خواهر راوی داستان (دکتر دهکده که نقش دستیار کاوشگر را نیز ایفا می‌کند) یکی از بامزه‌ترین شخصیتهای رمان است، زیرا این زن خوش نیت و بی اندازه فضول مدام شایعه‌های مضحک و بی اساس را که با پشتکاری کم‌نظیر از اینجا و آنجا گرد آورده‌است، نقل قول می‌کند و باعث انبساط خاطر خوانندگان می‌شود.

کارآگاه ماجرا، جناب 
هرکول پوآرو که در همسایگی دکتر منزل دارد و راوی داستان او را «مرد کله تخم مرغی» می‌نامد، به شیوه‌ای کاملاًشرلوک هولمزگونه سؤالهایی ظاهراً بی ربط می‌کند که در آخر معلوم می‌شود تا چه اندازه مهم بوده‌اند! همه رمانهای معمایی موفق  این دوره، به نحوی به خواننده کلک می‌زنند و ترفندی که آگاتا کریستی در اینجا به کار بسته‌است، برای آن ایام بی اندازه بدیع و بی نظیر بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مرگ راجر آکروید و نقد و بررسی رمان پلیسی

  • ناشر: قطره
  • کد کتاب: 53121 - 115/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آگاتا کریستی, بوآلونا رسژاک, خسرو سمیعی, داستان های پلیسی, داستان های انگلیسی, پوآرو, نقد ادبی, کتاب مرگ راجر آکروید و نقد و بررسی رمان پلیسی