كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مرواریدهای حکمت

مرواریدهای حکمت

نویسنده: حضرت علی (ع)
مترجم: حمیده بهجت
ناشر: بهجت
زبان کتاب: فارسی - عربی - آلمانی
تعداد صفحه: 190
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

فرازی از نهج البلاغه - همراه با جدول

اتزعم انک جرم صغیر و فیک انطوی العالم الاکبر ؛ «آیا گمان می‌بری که جسمی کوچک هستی؟ در حالی که در تو دنیایی بزرگ نهفته است.»

از زمان کودکی، بارها، این سخن نغز حضرت علی (ع) را از مرحوم پدرم که صمیمانه با من صحبت می‌کردند و مرا نصحیت می‌نمودند شنیده بودم. ایشان عادت داشتند گفته‌های خویش را به آیه‌های قرآن، سخنان اولیاء و اشعار بزرگان بیارایند اما از میان آنان، این کلام بیشترین تاثیر را بر من داشت و شهامت، امید و اعتماد به نفس عمیقی را در من زنده می‌کرد.
بعدها با کتاب نهج‌البلاغه حضرت علی (ع) که چشمه‌ای بی‌انتها از حکمت و دانایی بود آشنا شدم. در آن کتاب امیرالمؤمنین می‌فرماید: إن هذه القلوب تمل کما تمل الابدانُ، فابتغوا لَها طرائف الحکمة. یعنی «این دل‌ها همچون تن‌ها به ستوه آید پس برای آن‌ها سخنان تازه‌ی حکمت باید.»

این روزها کم نیستند دل‌های به ستوه آمده و رنج دیده که در پی مرهمی برای خویش‌اند. و چه مرهمی نیکوتر از سخنان نغز آن حضرت‌ برای این خسته‌دلان وجود دارد؟ از آن رو که باور دارم گاهی حتی جمله‌ای می‌تواند انسان را تحت تاثیر قرار داده، دگرگون ساخته و به سوی کمال سوق دهد، مبادرت به ترجمه‌ی گزیده‌ای از این اثر والا برای آلمانی زبان‌ها نمودم. باشد که سخنان گهربار آن حضرت نورامید را به دل‌های پریشان بتاباند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مرواریدهای حکمت

  • ناشر: بهجت
  • کد کتاب: 109968 - 1/1
  • موجودی: در انبار
  • 90,000ریال

برچسب ها: امام علی, حمیده بهجت, اسلام, اخلاق اسلامی, حدیث شیعه, نهج البلاغه, حضرت علی, کتاب مرواریدهای حکمت