منو
سبد خرید

مردی در هاوانا

مردی در هاوانا
درحال حاضر موجود نمی باشد
مردی در هاوانا
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 119403 - 44/3
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 28 = 38
0 ریال

مردی در هاوانا

نویسنده: گراهام گرین
مترجم: علی اخگر
ناشر: سکه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 343
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ:

کیفیت : 

 

مروری بر کتاب

این داستان در سال ۱۹۵۷ نوشته شد سالی که جهان برای اولین بار قدم به دوران جنگ سرد گذاشت سالی که آشوب سرار کوبا را فرا گرفت... گرین در این اثر سرویسهای اطلاعاتی را دستمایه طنزها و انتقادات خود قرار میدهد و با بهرهگیری از تجربه فعالیتهایش در «سازمان اطلاعات و امنیت خارجی بریتانیا» چنین اثری را خلق میکند. با اقتباس از این رمان، یک سال بعد از انتشار، فیلمی با همین عنوان ساخته شد.

جهان داستان های گراهام گرین بیش از آنکه دنیایی آماده انقلاب باشد جهانی در حال زوال و فروپاشی است. نویسندگان رئالیسم و جامعه گرا گرین را نومید و آثار او را مایوس کننده دانسته اند اما به ظاهرا برچسب راست اندیشی بر قامت او راست نیامده است. مامور ما در هاوانا داستان مردی است که به گونه ای اتفاقی و کاملا ناخواسته جاسوس می شود و به استخدام سرویس عریض و طویل اطلاعاتی بریتانیا درمی آید. گراهام گرین با استفاده از این زمینه طنزآلود به دستگاه های اطلاعاتی و ضداطلاعاتی بریتانیا حمله می کند و آن تشکیلات را به تمسخر می گیرد.

در این اثر صاحب مغازهای کوچک در هاوانا با مردی آشنا میشود که جاسوسی قدیمی و باسابقه است. همین آشنایی سبب میشود این مرد هم به دنیای جاسوسی وارد شود و برای اینکه در این کار موفق شود شروع به ساختن اطلاعات میکند. نویسنده با زبانی طنز شرایط پیش از انقلاب کوبا را روایت میکند و مخاطب را با خود به دنیای جاسوسی کشور کوبا میبرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات