مراقبه

مراقبه

نویسنده: دان کروز
مترجم: نفیسه معتکف
ناشر: درسا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 120
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

در این کتاب با کاربرد ارزشمند مراقبه آشنا می شوید و روشهایی را برای تمرین مراقبه که نشست نام دارد و بخصوص به کار افراد پرمشغله می آید، یاد می گیرید. همچنین می آموزید که مراقبه ی مؤثر در هر مدت زمانی، از ثانیه گرفته تا ساعت، چیست و چطور می توانید در شرایطی که فشارهای روحی و عصبی شما زیاد است، مراقبه کنید. و متوجه خواهید شد که مراقبه تا چه حد بر ارتباط ها، فعالیت ها و ساختن محیط کاری شما تأثیر دارد.

مراقبه برای ذهن و جسم شما بسیار سودمند است و وارهیدگی عمیقی که در اثر تمرین به شما دست می دهد، باعث پایین آمدن فشار خون و شل شدن عضلاتِ منقبض می شود و کشش عضلانی ملایمی به همراه دارد. استرس را از اندامهای شما دور می کند، شما را صبور و بردبار می کند، رفتارتان ملایم تر می شود و به سبب آگاهی از افکار و احساساتتان، عملی نسنجیده انجام نمی دهید، تمرکز فکرتان را تقویت می کند و می توانید به گونه ای مشخص بی هیچ تنشی حواس خود را روی موضوعی متمرکز کنید.

مراقبه ای که شرح آن در این کتاب آمده، کاملاً ایمن و بی خطر است. مراقبه با خلسه یا خواب فرق دارد. هیچ زور و نیرویی در کار نیست، مگر تمرکز حواس.

مزایای مراقبه معمولا در معنای انتزاعی بارزی همچون هماهنگی افزاینده درک وفهم بیشتر وصلح درونی نهفته است.هدف از نگارش این کتاب این است که معنای پنهان در دنیای واقعی شما که دنیای شلوغ و گاهی پر شتاب است، مشخص شود.در این کتاب با کار برد ارزشمند و مراقبه آشنا می شوید و روشها را برای تمرین مراقبه که نشست نام دارد و بخصوص به کار افراد پر مشغله می آید یاد می گیرید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مراقبه

  • ناشر: درسا
  • کد کتاب: 82654 - 39/2
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال

برچسب ها: دان کروز, نفیسه معتکف, مدیتیشن, مراقبه, عرفن هندی, خودشناسی, کتاب مراقبه