كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مراسم آیینی و فولکلور مردم بندر کنگ

مراسم آیینی و فولکلور مردم بندر کنگ

نویسنده: احمدنور دریایی
ناشر: احسان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 130
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد
 

مروری بر کتاب 

مصور

هدف نویسنده از تحقیق و نوشتن این کتاب بررسی قابلیتهای نمایشی در زمینه فولکور مردم بندر کنگ جهت استفاده در متون نمایشی و معرفی هرچه بیشتر و بهتر تاریخ ، فرهنگ ، آیین و سنتهای شهری است که قدمت آن به بیش از ۱۸۰۰ سال می رسد . در این کتاب بررسی و تحقیقی از فرهنگ عامه و سنتهای شفاهی بندر کنگ به عمل آمده است .

نویسنده برای جمع آوری مطالب از  روش تحقیق میدانی  استفاده کرده و اکثر مطالب  با همکاری افراد مسن و مصاحبه با آنها تدوین شده است . این کتابمی تواند برای علاقمندان به آیین هاو سنت های بومی محلی منیع مفید و ارزشمندی باشد.

از جمله مراسم فولکوری  که ما در بخش دریانوردی دوران اسلامی به ارث برده ایم و امروزه به زبان عربی در کرانه خلیج فارس اجرا میشود ترانه یا مراسم یامال است . این نهمه  در هنگام لنگر کشی جهازات بادیانی دیروز خوانده می شده و امروز نیز همچنان گوش نواز است . این مراسم که به آن الله مال هم گفته می شود در برگیرنده موضوع توحید و نعت رسول اکرم (ص) و ال بزرگش است

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مراسم آیینی و فولکلور مردم بندر کنگ

  • ناشر: احسان
  • کد کتاب: 99609 - 209/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: احمدنور دریایی, مردم شناسی, جامعه شناسی ایران, مردم ایران, فرهنگ اجتماعی ایران, بندر کنگ, جامعه شناسی فرهنگی, کتاب مراسم آیینی و فولکلور مردم بندر کنگ