منو
سبد خرید

مرآت المثنوی

مرآت المثنوی
مرآت المثنوی
مرآت المثنوی
مرآت المثنوی
مرآت المثنوی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 151205 - 108/6
  • وزن: 1.50kg
2,900,000 ریال

مرآت المثنوی

نویسنده: تلمذ حسین
ناشر: ما
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1086
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

چاپ گراور از کتاب سال 1302

تنظیم اشعار مثنوی برحسب موضوع همراه با بازیابی آیات قرآنی و احادیث نبوی

کتاب مرآت المثنوی،تالیف و تحقیق قاضی تلمذ حسین، دانشمند هندی، تصنیف بسیار ارزنده‌ای است که پژوهنده مثنوی فواید عظیم از آن حاصل تواند کرد. این کتاب نه فقط یک گزیده مفید و دقیق از تمام دفاتر ششگانه مثنوی شریف را تحت عنوان «یواقیت‌القصص» در دسترس دوستداران مثنوی می‌گذارد، بلکه فهرست دقیق جالبی از مطالب مثنوی را نیز تحت عنوان «دُرر الحکم» شامل است.

تنظیم و ترتیب مطالب چنان با دقت انجام شده است که خواننده مثنوی اکثر مطالب عمده‌ای را که در جای‌جای مثنوی مورد طرح و بحث واقع شده است، به هدایت این فهرست می‌تواند به دست آورد.

تلمذ حسین در طی اجزاء این کتاب علاوه بر منتخب حکایات و فهرست مطالب عمده مثنوی، بخش عمده‌ای را از‌ آنچه در مثنوی شریف ماخوذ خود از قرآن یا تقریر تفسیر‌ آن است نیز تحت عنوان «جواهر القرآن» آورده است. چنانکه بخش عمده احادیث مثنوی را تحت عنوان «لآلی السنن» نقل کرده است.همچنین فهرست جالبی از اصطلاحات و فهرستی از لغات مثنوی همراه با معانی آنها تحت عنوان «فرهنگ»، این کار عظیم ارزنده را تکمیل می‌کند.

در این کتاب به بازآرایی و تنظیم مثنوی معنوی براساس داستان‌ها، ملاحظات حکمی متفرقه، مدایح، آیات قرآنی و احادیث پرداخته شده است. کتاب حاضر، مشتمل بر گزیده‌ای از دفترهای ششگانة مثنوی و فهرستی از مطالب متعدد این کتاب گرانقدر از قبیل داستان‌ها، ملاحظات حکمی، احادیث، درج‌ها، و آیه‌های قرآن است.


فهرست

یواقیت القصص
درر الحکم
جواهر القرآن
مرجانة المدایح
فرهنگ
کشف الابیات
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات