کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
مرآت المثنوی ؛  آیینه قصص و حکم مثنوی معنوی مولوی

مرآت المثنوی

نویسنده: تلمذ حسین
ناشر: ما
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1086
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 1

 

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

چاپ گراور از کتاب سال 1302

تنظیم اشعار مثنوی برحسب موضوع همراه با بازیابی آیات قرآنی و احادیث نبوی

کتاب مرآت المثنوی،تالیف و تحقیق قاضی تلمذ حسین، دانشمند هندی، تصنیف بسیار ارزنده‌ای است که پژوهنده مثنوی فواید عظیم از آن حاصل تواند کرد. این کتاب نه فقط یک گزیده مفید و دقیق از تمام دفاتر ششگانه مثنوی شریف را تحت عنوان «یواقیت‌القصص» در دسترس دوستداران مثنوی می‌گذارد، بلکه فهرست دقیق جالبی از مطالب مثنوی را نیز تحت عنوان «دُرر الحکم» شامل است.

تنظیم و ترتیب مطالب چنان با دقت انجام شده است که خواننده مثنوی اکثر مطالب عمده‌ای را که در جای‌جای مثنوی مورد طرح و بحث واقع شده است، به هدایت این فهرست می‌تواند به دست آورد.

تلمذ حسین در طی اجزاء این کتاب علاوه بر منتخب حکایات و فهرست مطالب عمده مثنوی، بخش عمده‌ای را از‌ آنچه در مثنوی شریف ماخوذ خود از قرآن یا تقریر تفسیر‌ آن است نیز تحت عنوان «جواهر القرآن» آورده است. چنانکه بخش عمده احادیث مثنوی را تحت عنوان «لآلی السنن» نقل کرده است.

همچنین فهرست جالبی از اصطلاحات و فهرستی از لغات مثنوی همراه با معانی آنها تحت عنوان «فرهنگ»، این کار عظیم ارزنده را تکمیل می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مرآت المثنوی ؛ آیینه قصص و حکم مثنوی معنوی مولوی

  • ناشر: ما
  • کد کتاب: 67799 - 108/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مولانا جلاالدین محمد بلخی(مولوی), تلمذ حسین, شعر عرفانی, مولوی, مثنوی, عرفان اسلامی, اشعار عرفانی, شعر فارسی, مرآه المثنوی, کتاب مرآت المثنوی