منو
سبد خرید

مرآت المثنوی

مرآت المثنوی
درحال حاضر موجود نمی باشد
مرآت المثنوی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 53533 - 106/2
  • وزن: 1.50kg
  • UPC: 65
0 ریال

مرآه المثنوی

نویسنده: تلمذ حسین
ناشر: حیدرآباد هند
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1086
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی ؛ جلد کتاب با گالینگور صحافی مجدد شده است

 

مروری بر کتاب

تنظیم اشعار مثنوی برحسب موضوع همراه با بازیابی آیات قرآنی و احادیث نبوی

کتاب مرآت المثنوی،تالیف و تحقیق قاضی تلمذ حسین، دانشمند هندی، تصنیف بسیار ارزنده‌ای است که پژوهنده مثنوی فواید عظیم از آن حاصل تواند کرد. این کتاب نه فقط یک گزیده مفید و دقیق از تمام دفاتر ششگانه مثنوی شریف را تحت عنوان «یواقیت‌القصص» در دسترس دوستداران مثنوی می‌گذارد، بلکه فهرست دقیق جالبی از مطالب مثنوی را نیز تحت عنوان «دُرر الحکم» شامل است.

تنظیم و ترتیب مطالب چنان با دقت انجام شده است که خواننده مثنوی اکثر مطالب عمده‌ای را که در جای‌جای مثنوی مورد طرح و بحث واقع شده است، به هدایت این فهرست می‌تواند به دست آورد.

تلمذ حسین در طی اجزاء این کتاب علاوه بر منتخب حکایات و فهرست مطالب عمده مثنوی، بخش عمده‌ای را از‌ آنچه در مثنوی شریف ماخوذ خود از قرآن یا تقریر تفسیر‌ آن است نیز تحت عنوان «جواهر القرآن» آورده است. چنانکه بخش عمده احادیث مثنوی را تحت عنوان «لآلی السنن» نقل کرده است.

همچنین فهرست جالبی از اصطلاحات و فهرستی از لغات مثنوی همراه با معانی آنها تحت عنوان «فرهنگ»، این کار عظیم ارزنده را تکمیل می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات