کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب های جدیدی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
مدیریت کانون های تفکر در عرصه خط مشی های عمومی

مدیریت کانون های تفکر در عرصه خط مشی های عمومی

نویسنده: سمانه لاجورد
ناشر: دفتر پژوهشهای فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 159
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

درباره‌ی اتاق های فکر (کانون‌های تفکر) چه می‌دانید؟

اتاق فکر بر خلاف آنچه که این روزها در کشور ما از آن فهمیده می شود راستی راستی یک اتاق با چند میز و صندلی و یا یک میز کنفرانس و جلسه نیست که هر از گاهی قفل آن رابگشایند و مدیران در آن به تفکر و یا خلق فکر بپردازند.

شاید بدانید اتاق های فکر را "قوه ی چهارم " (Think Tanks) در کشورهای پیشرفته ی دنیا،می نامند؛ قوه ای در تراز 3 قوه ی دیگر (قانون گذاری، اجرایی، و قضایی) که ساختار یک حاکمیت را می سازند. مگر اتاق های فکر، که به درستی آن ها را کانون های تفکر و یا اندیشگاه ها هم می نامند، چه می کنند که از چنین منزلت بالایی در جامعه های پیشرفته برخوردارند؟

نویسنده در این کتاب، چگونگی تأثیر کانون‌های تفکر مراکز تولید کنندة ایده و حامی تحقیقاتی را بر دستور کار، تدوین، ‌اجرا و ارزیابی خط‌مشی‌های عمومی بررسی می‌کند. همچنین دیدگاه صاحب‌نظران را در شناخت نقش کانون‌های تفکر و چگونگی روند جهانی این کانون‌ها تحلیل می‌کند، و راهبردهایی برای مدیریت اثربخشی آنها در عرصة خط‌مشی‌های عمومی ارائه می‌دهد. در پایان کتاب نیز نمونه‌هایی از فضای گفتمان برای نقش کانون‌های تفکر و ارزیابی خط‌مشی‌های عمومی و جدول‌های «ماتریس عاملی» آورده است.

فهرست

کانون های تفکر و خط مشی های عمومی
واکاوی نقش کانون های تفکر
شکا گیری مراکز تفکر در ایران باستان
راهبردهای مدیریت کانون های تفکر
روند جهانی کانون های تفکر و تاثیر آن در خط مشی ها
و....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مدیریت کانون های تفکر در عرصه خط مشی های عمومی

  • 110,000ریال

برچسب ها: سمانه لاجورد, اتاق فکر, تفکر جامعه شناسی, روانشناسی اجتماعی, فلسفه اجتماعی, مدیریت, کتاب مدیریت کانون های تفکر در عرصه خط مشی های عمومی