منو
سبد خرید

مدیریت دانش در نهادهای اطلاعاتی

مدیریت دانش در نهادهای اطلاعاتی
درحال حاضر موجود نمی باشد
مدیریت دانش در نهادهای اطلاعاتی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 123200 - 202/3
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 55
0 ریال

مدیریت دانش در نهادهای اطلاعاتی

نویسنده: ادوارد والتز
مترجم: گروه مترجمین
ناشر: دانشکده اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 538
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

به استعاره میتوان سازمان های اطلاعاتی را سیستم ناوبری سیاستگذاران تشبیه کرد که آنان با استفاده از دانش و اطلاعات مورد نیاز تولید شده توسط این سازمان ها، قادر شوند کشتی پیشرفت و رشد پایدار کشور را در آب های خروشان موضوعات ناپایدار بین الملل به سلامت به سرمنزل مقصود که همان تامین امنیت ملی همه جانبه است، رهنمون سازند.

در دنیای متغیر و ناپایدار امروزی، انتظارات از عوامل حاضر در حوزه اطلاعات بسیار بالاست: شناخت موارد پنهانی و شناخت موارد غیرقابل پیش‌بینی از قبل. مصرف‌کنندگان اطلاعات همگی انتظار اطلاعات دقیق و به موقعی را از حوزه‌های کاری خود و تهدیدات پیش روی امنیتشان دارند. آن‌ها خواستار تحلیل‌ها، توصیه‌ها و هشدارهای استراتژیک و جزئیات تاکتیکی هستند. بر همین مبنا، کتاب حاضر در مورد کاربرد اصول مدیریت دانش در تشکیلات اطلاعاتی و در راستای تحقق این نوع انتظارات مصرف‌کنندگان است.

با این وضعیت مشخص است که سازمان های اطلاعاتی در عصر جدید، نیازمند درک شرایط واقعی و تطابق با آن هستند که بخشی از آن نهفته در مفهوم مدیریت دانش است. در واقع مدیریت دانش، علم راهبردی برای هماهنگی میان سه عنصر اصلی آن افراد، فرآیندها و فن آوریها ایجاد می کند تا از طریق این هماهنگی، سازمان ها قادر باشند با گلچین کردن و مدیریت اطلاعات مورد نیاز از میان انبوه اطلاعات موجود، شرایط تولید و کیفیت محصولات خود را برای جلب هرچه بیشتر رضایت مندی مشتریان، تحت کنترل قرار دهند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات