دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مدراتو کانابیله

مدراتو کانابیله
نویسنده: مارگریت دوراس
مترجم: رضا سید حسینی
ناشر: کتاب زمان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 120
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 1 
کد کتاب: 118718

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : خوب

مروری بر کتاب 

مدراتو کانتابیله با یک قتل شروع می شود. مردی معشوقه اش را می کشد. اما قصه، قصه ی این دو نیست. این دو تنها بهانه ای هستند برای دگرگونی که در وجود آن دبارد رخنه می کند. آن دبارد که از طبقه ی اشراف است و هر جمعه پسرش را برای آموزش پیانو به سمت دیگری از شهر می برد. همان جا که یک روز قتل رخ می دهد.
آن دبارد و بعدتر شوون که از کارگران اخراجی کارخانه ی همسر آن است، توی کافه ای که قتل رخ داده با هم حرف می زنند. اما چه حرف زدنی! خیلی وقت ها این دو حرف خودشان را می زنند.

آن یک چیزی راجع به قتل می گوید و شوون از آخرین باری که آن را در میهمانی خانه اش دیده حرف می زند. بازی با حالت های چهره و دست های لرزان آن در فضایی کاملن نامتعارف برای یک زن از طبقه ی اشراف، که شراب می نوشد و تا سرحد مستی می رود و دوست دارد سر از علت قتل در بیاورد، بازی با نور خورشید که هنگام غروب توی کافه می آید، اشاره های مدام به بازی های سرخوشانه ی پسر آن که آن بیرون توی ساحل می چرخد، به قدری میان گفتگوها تکرار می شود که گمان ام حالت های شخصیت ها، اشیا و نور و فضای اطراف را به قدر کلمات با اهمیت می کند.
کاری که تمام رمان نویی ها کرده اند. اما این جا توی این داستان، به هیچ وجه آن کسالت و سنگینی غالب داستان های رمان نویی احساس نمی شود. لااقل من احساس اش نکردم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات