كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
مختصر مفید ؛ جغرافیای ایران زمین در عصر صفوی

مختصر مفید ؛ جغرافیای ایران زمین در عصر صفوی

نویسنده: محمد مفید مستوفی بافقی
ناشر: سخن - بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 366
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

کتابی که در دست دارید یکی از بارزترین نمونه های همهٔ آن محاسنی است که برای یک کتاب تاریخ ذکر کرده اند. اثر حاضر در عین اینکه جذابیت یک کتاب تاریخ را دارد ، کتابی است تخصصی در اوضاع اقتصادی - اجتماعی ، محیط زیست جانوری ، جغرافیا و جغرافیای تاریخی اواسط دورهٔ قاجار که در آن به محصولات هر منطقه ، خراج یا مالیات ، معادن ، صادرات و واردات ، حمل و نقل ، راه ها و فاصله ها ، جمعیت شهرهای عمده ، قبایل ترک و عرب و فارس و بلوچ و کرد و ترکمن و شاخه های آن ها و ... پرداخته است.

از جمله دیگر برجستگی های کتاب مقدمهٔ ارزشمند آن است که در آن نشانی کتاب ها و مقالاتی داده شده که سودمند اهل پژوهشی تاریخ ایران دورهٔ قاجار است. ابوت ، کنسول بریتانیا در تهران و تبریز بین سالهای ۱۸۴۱ و ۱۸۶۸ یادداشتهایی با کیفیتی عالی به وجود آورد و مجموعه ساز داده ها و آمار و اطلاعات اقتصادی ، جغرافیایی و اجتماعی شد و گسترهای کامل از موضوعات دیپلماتیک ، تجاری و اقتصادی را پوشش داد. گزارشهای ابوت برخی پیشامدهای صحنهٔ سیاسی را پوشش میدهد که همراه با گزارش دیگر کنسولها و هیئتهای سیاسی تبدیل به منبعی مفید از تاریخ منطقه می شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مختصر مفید ؛ جغرافیای ایران زمین در عصر صفوی

  • ناشر: سخن
  • کد کتاب: 52934
  • موجودی: در انبار
  • 430,000ریال
  • 385,000ریال

برچسب ها: محمد مفید مستوفی بافقی, صفویه, صفویان, تاریخ صفوی, جغرافیای سیاسی ایران, تاریخ اجتماعی ایران, تاریخ سیاسی ایران, علوم سیاسی, کتاب مختصر مفید ؛ جغرافیای ایران زمین در عصر صفوی