كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مختصری از تاریخ قدیم آذربایجان

مختصری از تاریخ قدیم آذربایجان

نویسنده: فریدون ابراهیمی
ترجمه: جمشید پور اسمعیل نیازی
مقدمه: حسین کوزه کنانی
ناشر: ندای شمس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 180
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

کیفیت: در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

مصور

کتاب حاضر، در بردارنده تاریخ قدیم آذربایجان و اوضاع این سرزمین در زمان حکومت مادها است. نگارنده به شرایط جغرافیایی آذربایجان، توسعه حکومت ماد، استقلال و آزادی آن، دین و تمدن‌ مادها و پایتخت آنها در همدان پرداخته، همچنین ساختار سیاسی، قدرت نظامی، ادبیات، زبان و خط، رسوم، عادات و لباس مادها را به اختصار بررسی کرده است.

مطالب کتاب با مقدمه‌ای درباره «اصالت و دقت تاریخ‌نگاری هرودوت و تسیاس از دیدگاه دیاکونف» آغاز شده است. نگارنده، فریدون ابراهیمی این کتاب را به سال 1325 قبل از سقوط فرقه دمکرات آذربایجان به زبان ترکی نوشته، بنابراین باید در نظر داشت که کتاب تحت تأثیر شرایط آن دوره به نگارش در آمده و در حقیقت بازگو کننده شرایط سیاسی، اجتماعی، اعتقادی و اهداف نویسنده در آن سال‌ها است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مختصری از تاریخ قدیم آذربایجان

  • ناشر: ندای شمس
  • کد کتاب: 107188 - 67/2
  • موجودی: در انبار
  • 80,000ریال
  • 60,000ریال

برچسب ها: فریدون ابراهیمی, جغرافیای تاریخی آذربایجان, تاریخ تمدن ایران, آذربایجان, ماد, تاریخ فرهنگی ایران, تاریخ اجتماعی ایران, هخامنشیان, کتاب مختصری از تاریخ قدیم آذربایجان