كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
محمد (ص) ؛ تصویر جمال خدا ؛ دو جلدی

محمد (ص) ؛ تصویر جمال خدا

نویسنده: حسین بدرالدین
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1598
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

نویسنده‌ در آغاز کتاب‌ با تأسی‌ به‌ کلام‌ مبارک‌ نبی‌ اکرم‌ حضرت‌ محمد بن‌ عبدالله‌ که‌ فرمودند: «من‌ رآنی‌ فقد رای‌ الحق» هر کس‌ من‌ را ببیند، خدای‌ را دیده‌ است» به‌ علت‌ نام‌گذاری‌ کتاب‌ به‌ محمد تصویر جمال‌ خدا می‌پردازد. در بخش‌ اول‌ کتاب‌ که‌ عنوان‌ جلوه‌ جمال‌ خدا را دارد، مولف‌ با لسانی‌ ادبی‌ و نگاهی‌ عرفانی‌ سری‌ به‌ شاهد خلوت‌ غیب‌ می‌زند و جنبش‌ ظهور و هستی‌ اشیا را رخ‌ می‌نمایاند و جلوه‌ صـمـد در جـمـال‌ احـمـد را مـی‌شناساند.

«حقیقت‌ محمدی‌ را ارتباطی‌ است‌ با عالم‌ و با انسان‌ و با معرفت‌ اهل‌ عرفان‌ که‌ از حیث‌ ارتباطش‌ با عالم‌ مبداء خلق‌ عالم‌ است‌ که‌ خالق‌ عالم‌ پیش‌ از هر چیزی‌ او را آفرید و از حیث‌ ارتباطش‌ با انسان، صورت‌ کامل‌ انسان‌ است‌ که‌ در نفس‌ خود جامع‌ جمیع‌ حقایق‌ وجود، آدم‌ حقیقی‌ و حقیقت‌ انسانیت‌ است. حضرت‌ امام‌ خمینی‌‌ می‌فرمایند: "روحانیت‌ آنان‌ که‌ عبارت‌ از مشیت‌ مطلقه‌ الهی‌ و رحمت‌ واسعه‌ اوست، تعیّن‌ عقل‌ یافته‌ است، زیرا ارواح‌ ایشان، محمد و آل‌ محمد، نخستین‌ ظهور بود و از این‌ مقام‌ ظهور و تجلی‌ با کلمه‌ خلق‌ تعبیر نمودن‌ چندان‌ مناسبتی‌ ندارد زیرا عالم‌ مشیت‌ را هیچ‌ رابطی‌ به‌ عالم‌ خلق‌ است." ‌

نویسنده‌ محترم‌ در بخش‌ دوم‌ کتاب‌ با عنوان‌ عرشی‌ خاک‌نشین، در بیش‌ از 300 صفحه‌ به‌ پیامبر قبل‌ از هجرت‌ نگاهی‌ عارفانه‌ می‌اندازد. بررسی‌ دقیق‌ حوادث‌ پس‌ از هجرت‌ در سالهای‌ اول‌ و دوم‌ حضور پیامبر در مدینه‌ ادامه‌ی‌ جلد اول‌ کتاب‌ است، اما در جلد دوم‌ حوادث‌ سال‌ سوم‌ هجرت‌ تا سال‌ یازدهم‌ که‌ اسـتـقـرار کـامـل‌ حـکـومت‌ اسلامی‌ در شبه‌ جزیره‌ عربستان‌ را در پی‌ دارد، با نگاهی‌ دقیق‌ و موشکافانه، به‌ هـمـراه‌ تـحلیل‌هایی‌ از اوضاع‌ و حوادث‌ حواشی‌ هجرت‌ به‌ رشته‌ تحریر درآمده‌ است. ‌

کتاب‌ «محمد تصویر جمال‌ خدا، نثری‌ فاخر دارد و آنجایی‌ که‌ نویسنده‌ به‌ کنه‌ و درون‌ حوادث، آدمها و حتی‌ اشیاء نظر دارد، نثر او شاعرانه‌تر و تعابیر به‌ کار گرفته‌ شده‌ عارفانه‌تر می‌گردد. نکته‌ حائز اهمیت‌ این‌ اثر استفاده‌ از اشعار شاعران‌ برجسته‌ فارسی‌گوی‌ ایران‌ است‌ که‌ مولف‌ جا به‌ جا از آنها به‌ عنوان‌ تکمیل‌کننده‌ و شاهد نظر بهره‌جسته‌ است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

محمد (ص) ؛ تصویر جمال خدا ؛ دو جلدی

  • ناشر: علم
  • کد کتاب: 85522 - 77/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حضرت محمد (ص), حسین بدرالدین, تاریخ اسلام, پیامبر اکرم, اسلام, کتاب محمد(ص) ؛ تصویر جمال خدا