منو
سبد خرید

محمدعلی پاشای کبیر

محمدعلی پاشای کبیر
محمدعلی پاشای کبیر
درحال حاضر موجود نمی باشد
محمدعلی پاشای کبیر
محمدعلی پاشای کبیر
محمدعلی پاشای کبیر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 79999 - 108/8
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 40
0 ریال

محمدعلی پاشای کبیر

مترجم: قدرت الله مشیری
ناشر: شرکت چاپ کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1317 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : خوب ~ عالی ؛ جلد کتاب صحافی محدد شده و حدود پنج صفحه کتاب پارگی دارد
 

مروری بر کتاب 

جلد دوم ؛ مصور - جد اعلای والاحضرت شاهزاده خانم فوزیه

محمدعلی پاشا (۱۷۶۹–۱۸۴۹) از سال ۱۸۰۵ تا هنگام مرگ (از ۱۲۶۵–۱۲۲۰ه. ق)، والی مصر بود. او را بنیانگذار مصر نوین می‌دانند. محمد علی از پدر و مادری آلبانیایی در شهر کاوالا از ایالت روم‌ایلی، که امروزه در استان مقدونیه شرقی و تراکیه کشور یونان قرار دارد، متولد شد.به گفتهٔ بسیاری از خبرنگاران فرانسوی، انگلیسی و دیگر خبرنگاران غربی که با او مصاحبه کردند، تنها زبانی که او به صورت روان صحبت می‌کرد آلبانیایی بود، گرچه او در ترکی نیز سررشته داشت.

وی یک فرمانده در ارتش عثمانی بود که عنوان والی گرفت و خود را خدیو مصر و سودان خواند. البته نه همچون ملی‌گرایان امروزی؛ می‌توان وی را بانی مصر نوین خواند و این هم به دلیل اصلاحاتی است که وی در ارتش و اقتصاد و فضای فرهنگی انجام داد که بانی آن خود وی بود. او علاوه بر مصر بر منطقه شام نیز حکمرانی می‌کرد. سلسله‌ای که وی بنا نهاد تا انقلاب سال ۱۹۵۲ مصر بر این کشور حکمرانی می‌کرد.

دوران حکومت محمدعلی پاشا حدود ۴۳ سال طول کشید که منشأ تحولات گسترده‌ای در مصر شد و نتایج و تأثیرات فراوان و گسترده‌ای را در این سرزمین و سایر سرزمینهای اسلامی نهاد، مصر مورد توجه دول جهان قرار گرفت و به عنوان یک دولت قدرتمند معرفی شد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات