كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
محفل فیلسوفان خاموش

محفل فیلسوفان خاموش

نویسنده: ویتوریو هوسله
مترجم: کورش صفوی
ناشر: هرمس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1396 ~ 1387- دوره چاپ: 4 ~ 1 

 

مروری بر کتاب 
 

«محفل فیلسوفان خاموش» هم داستانی به ظاهر ساده است و هم مهم‌ترین و سخت‌ترین سوالات فلسفی را بیان می‌کند. داستان کتاب، نامه‌های دختر 11 ساله‌ای است به ویتوریو هوسله استاد فلسفه یکی از دانشگاه‌های آلمان. هوسله در پی جواب دادن به نامه‌ها به کافه خیالی به نام محفل فیلسوفان خاموش می‌رود و در آن‌جا با تمام فیلسوف‌هایی که در رمان نام آن‌ها را می‌خوانیم صحبت می‌کند. برای مثال در اوایل کتاب نورا در نامه‌اش از پروفسور می‌پرسد که چرا ارسطو این‌قدر نگاه نا عادلانه‌ای نسبت به زنان داشته است. پروفسور به همان کافه خیالی می‌رود و سوال نورا را از ارسطو می‌پرسد.

ویتوریو هوسله، نویسنده کتاب، به عنوان یک فیلسوف مطرح است و دیگر آثاری که از این نویسنده چاپ شده است همگی درباره مسائل فلسفی است. این رمان کوششی است برای بیان موضوعات و سوالات فلسفی به زبان ساده‌تر. سوالاتی که شاید برای پیدا کردن و تحقیق کردن درباره‌شان باید کلی کتاب‌های سخت فلسفی بخوانید. اما با خواندن «محفل فیلسوفان خاموش» می‌توانید هم به نوعی گشتی در تاریخ بزرگ فلسفه بزنید و هم با چکیده خیلی از پاسخ‌های فلسفی آشنا شوید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

محفل فیلسوفان خاموش

  • ناشر: هرمس
  • کد کتاب: 74553 - 73/4
  • موجودی: 2 تا 3 روز آینده
  • 0ریال

برچسب ها: ویتوریو هوسله, کورش صفوی, داستان های فلسفی, تاریخ فلسفه, فلسفه غرب, کتاب محفل فیلسوفان خاموش