دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

محرومان پاریس و لندن ؛ متن کامل

محرومان پاریس و لندن

نویسنده: جورج اورول
مترجم: اسماعیل کیوانی
ناشر: تیسفون
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت :  درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب 

این اثر اورول با آثار دیگر او تفاوت عمده ای دارد.این اثر چنانکه خود او هم در آخر آن می گوید، یک دفترخاطرات روزانه است که در مدت اقامت نویسنده در پاریس و لندن نوشته شده است.جورج اورول چهره واقعی فقر ونداری را نه تنها دیده؛ بلکه آن را لمس کرده و در آن دست و پا زده است.

او که خودش در برمه مدتی شغلی دولتی داشته و یا به عبارت بهتر، پلیس بوده است، اکنون در کشور خودش، انگلستان مجبور است کاری کند تا گرفتار قانون نشود.در این اثر، به انتقاد از فقر و نداری آدم هایی از اقشار پایین دست جامعه می پردازد و چهره بی رحم و ستمگرانه آن را می نمایاند.

آس و پاس ها تنها شرح حال آسمان جل های پاریس و لندن نیست درد نامه ای است از مردم محروم که در هر کجا باشند فقر، فرهنگ مشابهی به آنها تحمیل کرده است . این اثر اورول با آثار دیگر او تفاوت عمده ای دارد.

این اثر چنانکه خود او هم در آخر آن می گوید، یک دفترخاطرات روزانه است که در مدت اقامت نویسنده در پاریس و لندن نوشته شده است.جورج اورول چهره واقعی فقر و نداری را نه تنها دیده؛ بلکه آن را لمس کرده و در آن دست و پا زده است.او که خودش در برمه مدتی شغلی دولتی داشته و یا به عبارت بهتر، پلیس بوده است، اکنون در کشور خودش، انگلستان مجبور است کاری کند تا گرفتار قانون نشود.در این اثر، به انتقاد از فقر و نداری آدم هایی از اقشار پایین دست جامعه می پردازد و چهره بی رحم و ستمگرانه آن را می نمایاند....

- فقر آنها را از رعایت اصول طبیعی رفتار آزاد ساخته است ، همان طور که پول انسان را از کار کردن بی نیاز می کند . 
- خیلی زود متوجه شدم که تردید داشتن و رو راست بودن چه قدر احمقانه است . 

هرگز برای گارسون ها تاسف نخورید . بعضی وقت ها که شما در رستوران نشسته اید و نیم ساعتی به غذا خوردن مشغولید ، در حالی که وقت مقرر رستوران پایان یافته ، گمان می کنید که گارسون خسته که در اطراف شما پرسه می زند متوجه شماست و تحقیرتان می کند یا تاسف می خورد اما در واقع این طور نیست . در عین حال که ممکن است شما را نگاه کند ابدا به شما نمی اندیشد که پیش خود بگوید عجب آدم نادان و پرخوری است . او با خود فکر می کند روزی که توانستم پول کافی داشته باشم ، خواهم توانست از سبک غذا خوردن این مرد تقلید کنم . 
- خواب تنها یک نیاز جسمی نیست . خود یک شهوت است ، بیشتر لذت است تا آسودگی . 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات