کتاب محرمانه لس آنجلس ؛ فیلمنامه فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب داستان کوتاه - نمایشنامه انتشارات ساقی

محرمانه لس آنجلس

نویسنده: برایان هلگلند - کرتیس هنسان
مترجم: بهروز تورانی
ناشر: ساقی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 152
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1

مروری بر کتاب

فیلمنامه ای که می خوانید اقتباسی است از رمانی نوشته جیمز الروی

این فیلمنامه ساختمانی دقیق و هوشمندانه دارد؛ از طرفی انسجام و توازن رمان خوبی را که منبع اقتباس بوده حفظ کرده و از سوی دیگر تفاوت های زیادی با رمان دارد که به تمرکز بر ایده اصلی همکاری ناخواسته سه پلیس قصه کمک کرده و به سناریو تم های مشخص و موثری داده است.

داستان فیلم در دهه ۱۹۵۰ در لس آنجلس اتفاق می افتد، روایت سه پلیس لس آنجلس که در گیر ماجرای قتلی در کافه نایت اوول می شوند. ماجرا به جرایم سازمان یافته، فحشا، مواد مخدر و فساد سیاسی گسترش می یابد. عنوان داستان، محرمانه، به مجله رسوایی بر می گردد که بصورت تخیلی در ۱۹۵۰ با عنوان هاش-هاش منتشر می شده.
گروهبان ادموند اکسلی پسر بازرس افسانه ای پلیس لس آنجلس می باشد، افسری بسیار برجسته بر مبنای توانایی های شخصی خودش. تحصیلات، هوش، عینکی بودن و برخورد سرد و جدی او باعث ایزوله شدن وی از سایر همکارانش می شود. خشم همکارانش هنگامی اوج می گیرد که وی حاضر می شود علیه سایر همکاران خود شهادت دهد.
وندل باد وایت (راسل کرو) افسری قوی هیکل با قدی ۱۹۰ سانتیمتری و تند مزاج می باشد. همکار بسیار نزدیک وی، دیک استنسلند، در پی شهادت اکسلی در ماجرای شب خونین کریسمس از خدمت در پلیس لس آنجلس کنار گذاشته می شود. به این ترتیب روابط باد و اکسلی تیره تر می شود. اما در پی قتل دیک در کافه نایت اوول باد و وایت به نوعی درگیر ماجرایی می شوند که پس از کش و قوس فراوان آن دو را به هم نزدیک می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

محرمانه لس آنجلس ؛ فیلمنامه

  • ناشر: ساقی
  • کد کتاب: 62044 - 65/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 78,000ریال

برچسب ها: برایان هلگلند, کرتیس هنسان, بهروز تورانی, سینمای هالیوود, فیلمنامه, سینما, سینمای امریکا, کتاب محرمانه لس آنجلس