منو
سبد خرید

مجموعه رسائل و مقامات فلسفی

مجموعه رسائل و مقامات فلسفی
درحال حاضر موجود نمی باشد
مجموعه رسائل و مقامات فلسفی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 44059 - 115/1
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 12
0 ریال

مجموعه رسائل و مقامات فلسفی

نویسنده: علامه آیت الله سیدابوالحسن رفیعی قزوینی
تصحیح : غلامحسین رضانژاد
ناشر: الزهرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1367 - دوره چاپ: 1 

مروری بر کتاب  
 

آیت الله حاج سید ابوالحسن رفیعی قزوینی، از بزرگترین فلاسفه،و حکما و مجتهدین صد ساله اخیر است که شاگردان زیادی را تربیت کرده است. شاگردان وی در عرصه فلسفه هم اکنون خود استادان ممتاز فلسفه اسلامی در ایران زمین محسوب می شوند. کتاب ؛ مجموعه ای است از رسائل و مقالات فلسفی وی که سالیان دراز عمر خود را به پژوهش و تدریس در قلمروی علوم عقلی و نقلی سپری کرده.

علامه رفیعی قزوینی در سال 1268 خورشیدی در قزوین زاده شد و نزد میرزاحسن کرمانشاهی، حاج فاضل شمیرانی، میرزا ابراهیم زنجانی و ملامحمد هیدجی به فراگیری دانش پرداخت و سرانجام در سال 1353 خورشیدی در تهران دار فانی را وداع گفت. 

برخی از شاگردان علامه از جمله، سید جلال الدین آشتیانی، غلامحسین ابراهیمی دینانی، سید حسین نصر، سید رضی شیرازی، سید حسن مصطفوی و حسن زاده آملی می توان نام برد. از این رساله ها علامه قزوینی می توان به مسأله رجعت، معراج، بیان اتحاد عاقل به معقول، در بیان حقیقت عقل، سخنی در معاد، در بیان حقیقت شب قدر، سخنی در وحدت وجود اشاره کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات