منو
سبد خرید

مجموعه داستانهای کوتاه جمشید خانیان

مجموعه داستانهای کوتاه جمشید خانیان
مجموعه داستانهای کوتاه جمشید خانیان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 146184 - 1/4
  • وزن: 0.30kg
250,000 ریال

مجموعه داستانهای کوتاه

نویسنده: جمشید خانیان
ناشر: روشنگران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 110
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ:

 کیفیت : در حد نو _ نو


مروری بر کتاب

ادبیات امروز ایران نسل نو

«جمشید خانیان» در طى سال هاى اخیر به نامى آشنا تبدیل شده است که همواره بسیارى از آثار او رویدادهاى مهم تئاترى دفاع مقدس به روى صحنه رفته است. بسیارى از جوایز سال هاى اخیر نیز در حوزه نمایشنامه نویسى به وى تعلق گرفته است.

جمشید خانیان داستان نویس و نمایشنامه نویس، متولد هفدهم شهریور ۱۳۴۰ آبادان است.خانیان نوشتن را به طور جدی از دهه ۱۳۶۰ آغاز کرده است .در این دهه فقط داستان کوتاه بزرگسال می نوشت که حاصل آن مجموعه داستانی شد به نام "همیشه، همین وقت، همین بازی".

این مجموعه داستان در سال های نخستین دهه ی ۱۳۷۳ از سوی نشر "روشنگران" منتشر شد و نامزد نهایی جایزه ی گردون شد.در این سال ها در کنار داستان نویسی، به شکل جدی و مستمر نمایشنامه نیز می نوشت.

نمایشنامه های "یک نیمروز در اتاق بازجویی" ،"پرگار" ، "چهارمین نامه" ، "روی نی بندی"، "عشق، سال ریکن" و "بازی نامه ی بابور" از جمله نمایشنامه های همین دوران است، که همگی روی صحنه های تاتر تهران و شهرستان ها به اجرا در آمدند و از جشنواره های مختلف از جمله "تاتر فجر" و دوره های مختلف "جشنواره دفاع مقدس" رتبه های برتر را از آن خود کردند.

نه داستان کوتاه محتوای این شماره از "گزیده ادبیات معاصر "است .در داستان اول (همیشه، همین وقت، همین بازی) زن و مردی دیوانه‌وار به دنبال فرزند گمشده خود هستند .آنان هر روز به یاد خاطره‌های گذشته از فرزند خویش، سر سفره غذا حاضر می‌شوند و با عکس او در کنار خویش، آرام می‌یابند .اما این فرزند به ظاهر شهید شده است...

فهرست

همیشه؛همین وقت؛همین بازی
لایموت
ماه لق
طراحی از حالت

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات