کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
مجموعه آثار افضل الدین ابوحامد کرمانی

مجموعه آثار افضل الدین ابوحامد کرمانی

نویسنده: محمد صادق بصیری
مقدمه: محمدابراهیم باستانی پاریزی
ناشر: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان کرمان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 250
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

رساله بدیع و دلپذیر عقدالعلی ، در سال 1311 شمسی به همت علی محمد عامری نائینی به چاپ رسید ، این کتاب که در تاریخ شهر کویری کرمان است ، به همت استاد عالی قدری که خود نیز از زمره حاشیه نشینان کویر است با حواشی و توضیحات لازم برای استفاده طلاب آن روزگار چاپ شد.

استاد عامری ، به تصور این که طلاب معارف ما همیشه اهل کتاب خواهند بود ، این کتاب را بدون شرح حال مولف چاپ کرده اند ، و حق هم داشته اند ، زیرا در بطون کتاب ، جای جای می توان به کیفیت زندگانی نویسنده بر خورد کرد ، اما امروز که بسیاری از پویندگان راه معرفت ، فرصت و حوصله جستجوی در زوایا و حواشی رسالات را ندارند ، شاید به تصور آید که کمبودی در میان است.

در مجموعه‌ی حاضر آثار و نوشته‌های "تاج الزمان افضل الدین احمد حامد کوهستانی کرمانی" (530 - 615) از تاریخ نگاران و نویسندگان دوره‌ی سلجوقیان و غزنویان معرفی و خلاصه‌ای از متن هر یک درج شده است. این آثار عبارت‌اند از: "عقدالعلی للموقف الاعلی": این کتاب علاوه بر روایات تاریخی و شرح احوال ملوک و حوادث روزگار متضمن داستان‌ها، اشعار و اندرزهاست.

بدایع الازمان فی وقایع کرمان".: این کتاب تاریخ مفصل کرمان به ویژه دوره‌ی سلجوقی را دربر داشته است؛ "المضاف الهی بدایع الزمان فی وقایع کرمان": در این کتاب حوادث مربوط به حملات خراسانیان و فارسیان به کرمان بعد از سال 605 گنجانده شده است؛ "ساله صلاح الصحاب فی طب": یکی از رسالات طبی و بهداشتی افضل کرمانی است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مجموعه آثار افضل الدین ابوحامد کرمانی

  • 0ریال

برچسب ها: افضل الدین ابوحامد کرمانی, محمد صادق بصیری, محمدابراهیم باستانی پاریزی, تاریخ شاهان ایران, تاریخ غزنویان, ادبیات قدیم, غزنویان, کتاب مجموعه آثار افضل الدین ابوحامد کرمانی