منو
سبد خرید

مجله درسهایی از مکتب اسلام ؛ هشت مجلد

مجله درسهایی از مکتب اسلام ؛ هشت مجلد
مجله درسهایی از مکتب اسلام ؛ هشت مجلد
درحال حاضر موجود نمی باشد
مجله درسهایی از مکتب اسلام ؛ هشت مجلد
مجله درسهایی از مکتب اسلام ؛ هشت مجلد
مجله درسهایی از مکتب اسلام ؛ هشت مجلد
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 91901 - 77/2
  • وزن: 2.00kg
  • UPC: 18
0 ریال

درسهایی از مکتب اسلام 

زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 570
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1346 ~ 1340

کمیاب ؛ کیفیت : عالی

مروری بر کتاب

مجله ماهانه دینی و علمی درسهایی از مکتب اسلام شماره 8 از سال سوم، شماره 10 از سال هفتم، و شماره های 1 و 4 و 5 و 6 و 7 و 8 از سال هشتم

درسهایی از مکتب اسلام نخستین نشریه رسمی حوزه علمیه قم که از آذر ۱۳۳۷ تا کنون به صورت ماهنامه منتشر شده است. در سال‌های پیش از انقلاب، مجله مکتب اسلام از معدود نشریات حوزوی بود که می‌کوشید اندیشه‌های نو مذهبی را که در قم پدید می‌آمد و البته متاثر از جریان‌های نوگرای اسلامی در تهران بود، به مشتاقان عرضه کند.

این نشریه که از حمایت آیت الله بروجردی برخوردار بود، در زمینه‌های دینی، علمی و اجتماعی فعالیت داشته است. مهم‌ترین ویژگی مجله، آموزش و روشنگری و تربیت عملی جوانان اسلام‌گرایی بود که در روند شکل گیری انقلاب تاثیرگذار بودند. مکتب اسلام توانست بخش زیادی از نیازهای دینی پیش از انقلاب را برآورده کند و مورد استقبال گسترده مردم قرار گیرد.

در سالهای پیش از انقلاب، مجله مکتب اسلام تنها نشریه حوزوی بود که می‌کوشید اندیشه‌های نو مذهبی را که در قم پدید می‌آمد و البته متاثر از جریانهای نوگرای اسلامی در تهران بود، به مشتاقان عرضه کند.در این مجله افزون بر مقالات علمی، گاه گزارشها و اخباری از وضعیت قم منعکس می‌شد و گاه نسبت به انحرافهای فکری پدید آمده در جامعه نیز جسته و گریخته هشدارهایی داده می‌شد. در سالهای نخست سنگین‌ترین مقالات را علامه طباطبایی می‌نوشت و به معرفی اسلام و برخورد اسلام با نیازمندیهای روز و مسائل اجتماعی از دیدگاه اسلام می‌پرداخت. علاوه بر آن، مجله به مطالب مورد نیاز روز، مثل مسایل پزشکی و روانشناسی نیز می‌پرداخت و به سوالات پزشکی مخاطبان پاسخ می‌داد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات