دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مجلس خبرگان رهبری

مجلس خبرگان رهبری
مجلس خبرگان رهبری
  • موجودی: موجود
  • مدل: 133887 - 106/3
  • وزن: 0.30kg
200,000 ریال

مجلس خبرگان رهبری

تدوین : عباس پهلوزاده
ناشر: مرکز اسناد انقلاب اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 316
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

تقابل حق و باطل و مستضعفان و مستکبران در طول تاریخ، پیش‌برنده‌ی مبارزات و تحولات تأثیرگذار در زندگی بشری بوده است. نقش اصلی این مبارزه‌ی تاریخی همواره با پیامبران و ایمان الهی بوده و حضرت امام‌خمینی(ره) پرچمدار این رسالت تاریخی دین در جهان امروز، با رهبری انقلاب اسلامی آغازگر عصر تازه‌ای از این مبارزه تاریخی شد که جمهوری اسلامی ثمره‌ی این مبارزه در حیات اجتماعی ملت ایران است.

بی‌شک افق تازه‌ای که انقلاب اسلامی در برابر حرکت ملت گشود، در مقام اداره‌ی کشور مستلزم روییدن نهادهای نوینی در دامن جمهوری اسلامی بود تا در تناسب با اهداف و آرمان‌های اسلامی  جدید، اداره‌ی جامعه را به عهده گیرد. به علاوه مهم‌ترین شعار انقلاب، اداره‌ی جامعه بر اساس موازین اسلام بود و این نیاز به تأسیس نهادهای جدید انجامید که در رأس آنها ولایت فقیه قرار دارد.حضرت امام‌خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی، به تدریج در اثنای نهضت و به‌طور مستقیم توسط مردم پذیرفته شد و در مرحله‌ی نگارش قانون‌اساسی، بعد از تأیید این مطلب، سازوکاری بدیع برای انتخاب جانشین، در قالب مجلس خبرگان رهبری پیشنهاد شد.

ترکیب، آیین تشکیل و انتخاب و ضوابط این مجلس به‌گونه‌ای ترتیب یافت که رابطه‌ی میان خواست مردم به‌عنوان تکیه‌گاه اداره‌ی امور و دین اسلام به‌مثابه آرمان و برنامه‌ی حیات جامعه را در ادامه‌ی این نهضت تاریخی حفظ نماید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات