كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
مجالس العشاق

مجالس العشاق

نویسنده: امیر کمال الدین حسین گازرگاهی - غلامرضا طباطبایی مجد
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 407
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو 


مروری بر کتاب

مجالس‌العشاق کتابی در باب مبانی فلسفی و عرفانی شاهدبازی و حکایات شاهدبازی شخصیت‌های بزرگ تاریخ است که در سال ۹۰۸ هجری قمری نوشته ‌شده‌است. نویسنده این کتاب را برخی سلطان حسین بایقرا آخرین پادشاه تیموری و برخی دیگر کمال‌الدین حسین گازرگاهی ذکر کرده‌اند.

در این کتاب برای تعداد زیادی از شخصیت‌های بزرگ تاریخی، مذهبی، ادبی، عرفان و علم حکایاتی از شاهدبازی و عشق آنان به پسران جوان زیبارو نقل شده‌است.بزرگانی چون: یوسف پیامبر، سلیمان پیامبر، عبدالرحمن جامی، عراقی، احمد غزالی، سنایی، سعدی، مولوی، ابن عربی، اسکندر مقدونی، سعدالدین تفتازانی، امیر علیشیر نوایی، میر سید شریف جرجانی، سعدالدین حموی، سید علی همدانی، سلطان سنجر سلجوقی و بسیاری دیگر.

مجالس العشاق از بدو تألیف آن مورد توجه بزرگان و شاهزادگان واقع شده و نسخه‌های خطی مصور متعددی از آن تهیه شده که تعدادی باقی مانده و برخی مینیاتورهایی که در این نسخه‌های خطی آمده آثاری ارزشمند به لحاظ هنری است

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مجالس العشاق

  • ناشر: زرین
  • کد کتاب: 79243 - 32/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: امیر کمال الدین حسین گازرگاهی, غلامرضا طباطبایی مجد, عرفان اسلامی, تصوف, تاریخ تصوف, شاهدبازی, ادبیات قدیم فارسی, ادبیات تصوف, کتاب مجالس العشاق