منو
سبد خرید

مثنوی وامق و عذرا

مثنوی وامق و عذرا
درحال حاضر موجود نمی باشد
مثنوی وامق و عذرا
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 123307 - 106/6
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 32
0 ریال

وامق و عذرا

نویسنده: محمدحسین بن محمدحسن حسینی شیرازی 
تصحیح: كاووس رضایی , كاووس حسن لی
ناشر: روزگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 272
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : نو ؛ مهر دارد

 

مروری بر کتاب

کتاب حاضر، دفتر نخست از "پنج گنج حسینی "است که شامل مثنوی "وامق و عذرا" در 4662 بیت است .در ابتدای کتاب، زندگی‌نامه سراینده "پنج گنج حسینی "به طبع رسیده و روایت‌هایی درباره داستان "وامق و عذرا "درج شده است .

این گفتار گزارشی از یکی از آثار گران سنگ دوره ی قاجاریه به نام «پنج گنج حسینی یا خمسه ی حسینی »سروده ی شاعر نامدار (محمد حسین معروف به حسینی شیرازی یا حسینی قزوینی شیرازی پسر محمد حسن مجتهد اصولی )می باشد.مثنوی های پنج گانه ی این اثر عبارتند از :وامق و عذرا، مهر و ماه، اشترنامه، الهی نامه و وصف الحال، که هر یک از جایگاه خاصی برخوردار می باشد. بعد از معرفی سراینده به بررسی و چگونگی تصحیح و معرفی این آثار پرداخته شده است.

وامق و عذرا ، اولین مثنوی از پنج گنج محمد حسین معروف به حسینی شیرازی است که در وزن "مفتعلن مفتعلن فاعلن" (بحر سریع مطوی مکشوف) سروده شده است. این منظومه‌ی عرفانی که در میان عشق، سلوک و مشکلات طریقت است، از یک مقدمه‌ی بلند و چهل مقاله فراهم آمده است و از دیدگاه ساختاری با مثنوی مهر و ماه دومین منظومه از پنج گنج حسینی همانندی آشکار دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات