کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
مثنوی هفت اورنگ ؛ متن کامل

مثنوی هفت اورنگ

نویسنده: نورالدین عبدالرحمان جامی - مرتضی مدرس گیلانی
ناشر: سعدی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1050
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 3

کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

هر هفت منظومه یادشده، در قالب مثنوی سروده شده‌اند، قالبی مناسب روایت داستان‌های حماسی، تاریخی، عاشقانه و اندرزگونه. سه منظومه از این میان، عاشقانه‌های تمثیلی است، مشتمل بر یوسف و زلیخا، لیلی و مجنون و سلامان و آبسال. مثنوی‌های سلسلهالذهب، سبحهالابرار و تحفهالاحرار راوی داستان‌هایی آموزنده‌اند، و اسکندرنامه یا خردنامه اسکندری منظومه‌ای‌ست حماسی و آموزنده.هفت اورنگ یکی از آثار منظوم جامی است که از هفت بخش تشکیل شده‌است:

مثنوی سلسله الذهب در مسایل دینی و اخلاقی همراه با قصص گوناگون که به نام سلطان حسین بایقرا سروده شده‌است.سلامان و ابسال که داستانی است عاشقانه و عرفانی از منابع یونانی و پیش از جامی، سیناپور و دیگران آن را تصنیف کرده‌اند.

تحفه الاحرار مثنوی عرفانی و دینی است به نام خواجه ناصرالدین نقشبندی. سبحه الابرار نیز در تصوف و مسایل اخلاقی همراه با تمثیلات بسیار است.یوسف و زلیخا که بهترین مثنوی‌های جامی و به نام سلطان حسین است.لیلی و مجنون که روایتی از داستان لیلی و مجنون است.خردنامه اسکندری در حکمت و مسایل فلسفی.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مثنوی هفت اورنگ ؛ متن کامل

  • ناشر: سعدی
  • کد کتاب: 107251 - 60/0
  • موجودی: در انبار
  • 1,800,000ریال
  • 1,200,000ریال

برچسب ها: نورالدین عبدالرحمان جامی, مرتضی مدرس گیلانی, عرفان اسلامی, شعر فارسی, شعر عرفانی, تاریخ ادبیات ایران, کتاب مثنوی هفت اورنگ