دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

مثل آب برای شکلات

مثل آب برای شکلات

نویسنده: لورا اسکیول
مترجم: مریم بیات
ناشر: روشنگران و مطالعات زنان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 2

کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب 

این رمان ممتاز و پرشور و حال، گرامی داشت فروپاشی سنتها از سوی نسلهایی از زنان مکزیک است.
واشنگتن پست

داستانی شگفت انگیز و عاشقانه... اسکوئیول ما را به ضیافتی با سفره ی رنگین دعوت کرده است.
لوس آنجلس تایمز

رمانی ممتاز و مفرح، جذاب و رویایی و بی اندازه احساساتی... (مثل آب برای شکلات) اثری خلاق، سازنده، شیطنت آمیز و نمایشی هیجان انگیز است.
شیکاگو تریبون

مثل آب برای شکلات، به طرزی فریبنده ساده و به طرز ساده ای اعجاب انگیز است، داستانی از عشق، احساس، جنگ... و غبارروبی از آن بخش از تاریخ مکزیک است که به زنان تعلق دارد.
بوستون کلوب

مثل آب برای شکلات داستان زندگی زنان نسلهای گذشته مکزیک است که به سبک رئالیسم جادویی و با زبان خانگی و فُرم زنانه (نوشتار زنانه) نگارش شده‌است. این رمان ، عشقی زیبا را در کنار مبارزه یک زن با سنت‌های جامعه خود نشان می‌دهد. هر فصل از این کتاب با دستور آشپزی و یا داروسازی جالبی شروع شده و به موضوع آن فصل مرتبط می‌شود.

این کتاب در سال ۱۹۸۹ نوشته شده و درسال ۱۹۹۲ نیز فیلمی بر اساس آن در مکزیک توسط Alfonso Arau ساخته شده‌است. کتاب به ۳۰ زبان ترجمه شده و بیش از سه میلیون نسخه از آن چاپ شده است. نام کتاب معنایی دوگانه دارد : نخست اشاره به دستور تهیه شکلات داغ (هات چاکلت) دارد که در مکزیک با آب و کاکائو تهیه می‌شود (نه با شیر). دوم ، اصطلاحی در زبان اسپانیایی است استعاره از احساسات تند و برانگیختگی ...

این کتاب داستان روان و خوندنی از زندگی زنیه که تو آشپزخونه به دنیا اومده و در کنار مادربزرگ آشپزش بزرگ شده. این دختر از وقتی پا به روزهای نوجوانی‌ش می‌ذاره متوجه جو مردسالارانه مکزیک می‌شه و به شیوه خودش با این جهان بی‌رحم برای زنان، می‌جنگه. همه داستان و همه زندگی این زن همچنان تو آشپزخونه می‌گذره. تکنیک سوررئال جادویی کتاب هم تو همین آشپزخونه و توی غذاهایی که درست می‌کنه شکل می‌گیره. غذایی که اون با عشق می‌پزه مهموناش رو عاشق می‌کنه، غذایی که تو یه روز غم‌انگیز پخته اشک همه رو در میاره و شادی اون هم تو غذاهاش تجلی پیدا می‌کنه و دیگران رو شاد می‌کنه.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات